Reklama
Reklama

Jeszcze drożej za A2: od 2 marca Autostrada Wielkopolska podnosi opłaty za przejazd

fot. AW SA
fot. AW SA

Za każdy z 50-kilometrowych odcinków zarządzanych przez Autostradę Wielkopolską od 2 marca zapłacimy o 2 złote więcej.

Informacji na ten temat próżno szukać na stronie internetowej Autostrady Wielkopolskiej czy Autostrady Eksploatacji. Spółki wykupiły reklamę w Głosie Wielkopolskim, która pojawiła się w poniedziałkowym wydaniu. To tabelka z krótką informacją: "Od dnia 2 marca 2020 roku od godziny 6.00 rano zmianie ulegają stawki za przejazd płatnymi odcinkami A2 Nowy Tomyśl - Konin dla wszystkich kategorii pojazdów".

Z tabeli wynika, że od 2 marca kierowcy pojazdów I kategorii (samochody osobowe i motocykle) za każdy z trzech 50-kilometrowych odcinków zapłacą o 2 złote więcej niż obecnie. Dziś przejazd kosztuje 20 złotych, a będzie kosztować 22 złote. Podróż z Nowego Tomyśla do Buku pojazdem I kategorii będzie kosztować 14 złotych (dziś 13 zł), z Buku do Poznania 8 złotych (dziś 7 zł), a z Wrześni do Słupcy 9 złotych (dziś 8 zł). Więcej za przejazd zapłacą też kierowcy pojazdów wszystkich innych kategorii (szczegóły w tabeli poniżej).

Na początku 2019 roku Autostrada Wielkopolska podniosła stawki za przejazd "swoim" odcinkiem A2, ale tylko dla kierowców pojazdów 2,3 i 4 kategorii. Tym razem zdecydowano się na podwyżkę dla wszystkich. Nie udało nam się skontaktować z osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami w Autostradzie Wielkopolskiej, ale przyczyna podwyżki wydaje się być jasna - dobudowanie trzeciego pasa na autostradowej obwodnicy Poznania. Choć kierowcy mogą już korzystać z trzech pasów, prace związane z tą inwestycją jeszcze trwają.

W sierpniu ubiegłego roku pisaliśmy, że wielkopolski odcinek A2 jest najdroższym koncesyjnym odcinkiem autostrady w Polsce. Tak wynikało z ustaleń Najwyższej Izby Kontroli. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
6.4 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
13.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro