Niezły mecz nie dał Kolejorzowi punktów. Cracovia - Lech Poznań 2:1

W meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Cracovią.

Od pierwszej minuty w składzie Kolejorza pojawił się Dani Ramirez. Hiszpan nie rozegrał jednak wielkiego spotkania i widać było, że potrzebuje on nieco czasu, żeby zaadaptować się w zespole.

Cracovia od pierwszej minuty ruszyła do ataku i gospodarze co chwile stwarzali sobie kolejne okazje. Brakowało im jednak precyzji, przez co dominacja Pasów nie przełożyła się na wynik.

Futbol jest przewrotny, co pokazała pierwsza połowa. Mający pewne problemy w defensywie Kamiński zapędził się w pole karne Cracovii, odegrał do Jóźwiaka, a ten mocnym strzałem z 11. metra dał Lechowi prowadzenie.

Po zdobyciu gola lechici nabrali pewności siebie. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, mieli więcej swobody w ataku i nie pozwolili gospodarzom na tak wiele jak wcześniej. Ostatecznie przed przerwą więcej bramek nie zobaczyliśmy.

Po zmianie stron Cracovia szybko wyrównała. Hanca podał do Pestki, a ten wbiegł w pole karne i mocno uderzył. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z lechitów i wpadła do bramki.

Przez chwile Pasy starały się pójść za ciosem, gra szybko się jednak wyrównała, a nawet przewagę zaczął osiągać Lech. Na skrzydle szalał Jóźwiak, świetną partię rozgrywał ustawiony za napastnikiem Tiba, to było jednak za mało, żeby sforsować czujnie i ofiarnie interweniującą defensywę Pasów.

W 66. minucie po starciu z Rogne w polu karnym Lecha padł Lopes. Bartosz Frankowski nie dopatrzył się faulu, ale otrzymał sygnał z wozu VAR i udał się do monitora. Po analizie powtórek arbiter zmienił zdanie i wskazał na 11. metr. Rzut karny na gola pewnie zamienił Hanca.

W ostatnich minutach goście starali się odwrócić losy spotkania. Grę Lecha ciągnął Tiba, swoje okazje mieli również inni zawodnicy, choćby Moder, który trafił w słupek. Już w doliczonym czasie gry groźne kontry wyprowadzała Cracovia, wynik ostatecznie nie uległ jednak zmianie.

Wygrana pozwoliła Cracovii zrównać się punktami z prowadzącą Legią. Lech z kolei wyjeżdża z Krakowa bez punktów, choć rozegrał niezły mecz. Przed zespołem trenera Żurawia wciąż jednak sporo pracy, a spotkanie z Pasami dostarczyło sporo materiału do analizy.

Cracovia - Lech Poznań 2:1 (0:1)

Cracovia: Pesković - Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka, Gol, Hanca (Wdowiak 82'), Lusiusz, Pelle (Siplak 86'), Fiolić (Dimun 76'), Lopes

Rezerwowi: Hross, Siplak, Thiago, Dimun, Wdowiak, Loshaj, Rakoczy, Diego, Vestenicky

Lech: Van der Hart - Kamiński, Satka, Rogne, Kostevych - Jóźwiak, Muhar (Szymczak 82'), Tiba, Puchacz (Moder 71') - Ramirez - Gytkjaer

Rezerwowi: Szymański - Crnomarković, Dejewski, Moder, Skrzypczak, Szymczak, Marchwiński

89
Doskonała kontra Cracovii, niepilnowany Siplak uderzał z 7. metra, ale nie trafił w bramkę
69
Lech grał nieźle, mimo to stracił w drugiej połowie dwa gole. Przed nami jeszcze jednak ponad 20 minut meczu
64
Ładnie rozegrana akcja Cracovii, Hanca doszedł do strzału, ale nie trafił w bramkę Lecha
63
Uderzenie Gytkjaera z ostrego kąta, ale nie trafił w bramkę
60
Ależ okazję zmarnował Tiba! W sytuacji sam na sam trafił w bramkarza
59
Od kilku minut Lech atakuje Cracovię, brakuje jednak nieco zdecydowania w okolicy pola karnego
57
Niezłe dośrodkowanie Ramireza z rzutu rożnego, Rogne uderzał głową, ale nie trafił w bramkę
56
Dobra akcja Lecha na lewym skrzydle, Jóźwiak zdecydował się na strzał, ale został zablokowany
48
Pestka wpadł z lewej strony w pole karne Lecha, uderzył, piłka odbiła się jeszcze od jednego z lechitów i wpadła do siatki
47
Gol dla Cracovii!
46
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Cracovia - Lech Poznań 0:1
43
Dobrze pokazał się na lewej stronie Puchacz, ale pierwsze dośrodkowanie zablokował obrońca, a drugie odbił Pesković
42
Ramirez zdecydował się na strzał z narożnika pola karnego, ale łatwo zablokował go jeden z rywali
41
Ładne zagranie Tiby do Puchacza, ten był już pod bramką Cracovii, ale arbiter pokazał spalonego
40
Jóźwiak ładnie powstrzymał pod swoim polem karnym rywala. Od bramki zacznie Lech
37
Świetne podanie Tiby do Gytkjaera, Duńczyk wychodził sam na sam z bramkarzem, ale odskoczyła mu piłka i zmarnował szansę
36
Nieudane dośrodkowanie Hanci, obrońcy wybili piłkę poza pole karne
35
Rzut wolny dla Cracovii z prawej strony boiska
33
Satka! Po dośrodkowaniu Tiby obrońca Lecha uderzał głową, ale nie trafił w bramkę
31
Starcie Gola i Tiby, Portugalczyk zwijał się z bólu, ale zaraz wróci do gry
30
Hanca posłał długą piłkę w pole karne, ale Van der Hart pewnie złapał futbolówkę
30
Rzut wolny dla Cracovii i okazja do dośrodkowania
28
Lech po zdobyciu gola uspokoił grę, częściej utrzymuje się przy piłce
26
Futbol jest przewrotny, Cracovia atakowała, a gola zdobył Lech. Przed nami jeszcze jednak ponad godzina gry
24
Jedna z niewielu akcji Lecha, Kamiński wpadł w pole karne Cracovii, zagrał do Jóźwiaka, a ten mocnym strzałem zdobył gola
23
Bramka! Jóźwiak!
21
Cracovia kompletnie dominuje Lecha, tym razem niecelnie uderzał Fiolić
19
Nie ma gola! Piłka szybowała wzdłuż bramki Lecha, ale Helik ani Jablonsky nie zdołali zamknąć akcji
19
Kolejna próba Hanci, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny
17
Szybka akcja Lecha, piłka trafiła do Gytkjaera, ten uderzył z 17. metra, ale trafił w nogi rywala
17
Mocne zagranie w pole karne Lecha, Helik zgrywał piłkę głową, ale pierwszy dopadł do niej Van der Hart
15
Zamieszanie pod bramką Lecha po wrzucie z autu, w końcu strzał oddał Jablonsky, ale trafił w jednego z obrońców
13
Zagranie z lewej strony boiska w pole karne Lecha, piłę zdołał jednak odbić Kamiński
12
W starciu z rywalem ucierpiał Jóźwiak, wszystko za chwilę powinno być jednak w porządku
10
Cracovia na razie ma przewagę, dominuje Lecha w środku pola i kreuje sobie okazje. Lech się przygląda
8
Hanca! Rumun uderzył na bramkę Lecha zza pola karnego, piłka minimalnie minęła słupek
7
Rapa pomknął prawą stroną, Rapa tym razem dośrodkował dobrze w okolice 5. metra, czujni byli jednak stoperzy Kolejorza
6
Próba szybkiego ataku Lecha, podanie z głębi pola nie miało jednak szans trafić do Gytkjaera
5
Hanca przedarł się lewą stroną, zagrał w pole karne Lecha, ale Fiolić uderzył bardzo niecelnie
5
Spokojny początek meczu, walka głównie w środku pola
3
Dobre rozegranie Cracovii, piłka na prawą stronę, Rapa miał dużo miejsca, ale jego dośrodkowanie okazało się niecelne
2
Piłka w okolice pola karnego Cracovii, Gytkjaer stracił jednak futbolówkę
1
Piłkarze są już na boisku za chwilę początek spotkania. Mecz poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski
Cracovia zdobyła do tej pory 39 punktów i ma szansę zrównać się z Legią. Lech ma 34 punkty
W Lechu zadebiutuje dzisiaj pozyskany zimą Dani Ramirez i to od razu w pierwszym składzie
Lech: Van der Hart - Kamiński, Satka, Rogne, Kostevych - Jóźwiak, Muhar, Tiba, Puchacz - Ramirez - Gytkjaer
Cracovia: Pesković - Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka, Gol, Hanka, Lusiusz, Pelle, Fiolić, Lopes
Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu Cracovia - Lech Poznań. Pierwszy gwizdek o 17:30