Reklama
Reklama

Sanepid w Szpitalu Wojewódzkim. Zatruło się ponad 80 pacjentów

zdjęcie ilustracyjne | fot. By Rzuwig - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11546939

Do zatrucia doszło w środę.

O sprawie informuje Gazeta Wyborcza. Jak przyznaje w rozmowie z przedstawicielami gazety Konrad Napierała, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego przy ulicy Juraszów w Poznaniu objawy zatrucia stwierdzono u 82 pacjentów. U większości pacjentów niepokojące objawy już ustąpiły. Wszyscy dostali leki i zostali nawodnieni - tłumaczy rzecznik.

Na razie nie wiadomo, co mogło być przyczyną zatrucia. Zdaniem pacjentów mógł być to serwowany przez lecznicę pasztet. Jednak jak w rozmowie z gazetą tłumaczył personel placówki przyczyną mógł też być bałagan w szpitalu spowodowany brakiem personelu sprzątającego.

Na razie jednak sprawdzana jest szpitalna kuchnia. Wiele wskazuje na to, że do przygotowywania posiłków mógł zostać użyty produkt zanieczyszczony mikrobiologicznie - tłumaczy w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Anna Pawłowska, kierownik oddziału epidemiologii w poznańskim sanepidzie. Na szczęście przebieg zatrucia nie jest ciężki, część pacjentów już w środę czuła się dobrze - kończy.

Sprawa będzie wyjaśniana.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
-1℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro