Zamek w Stobnicy jest wykańczany mimo sprzeciwu RDOŚ
Do budynku udało się wejść miłośnikom eksploracji.
Ekipy Urbex Team Poznań i Heksa Urbex odwiedziły pilnie strzeżony zamek w Stobnicy, który od momentu ujawnienia inwestycji wzbudza sporo emocji i kontrowersji. Z eksploratorami porozmawiał portal money.pl. Jak przyznają, budowany właśnie obiekt robi niesamowite wrażenie od środka. Zwiedzanie mniej więcej 3/4 powierzchni zamku zajęło eksploratorom około 5 godzin. Widoki mają zapierać dech w piersiach i być "trudne do opisania".
Odwiedzający zamek opisują, że największe wrażenie robi sala balowa z wielkimi filarami ozdobionymi piaskowcem. W budynku przygotowano też okrągłe szyby wind ciągnące się przez minimum 10 pięter. Wieża górująca nad zamkiem ma mieć około 90 metrów wysokości, a wejść na nią udało się po rusztowaniach - nie ma tu bowiem jeszcze schodów. W budynku ma być obecnie przygotowanych mnóstwo palet z elementami wykonanymi z piaskowca i marmuru. Są tu także wielkich rozmiarów piwnice, a nawet lądowisko dla helikopterów. Eksploratorzy oceniają zaawansowanie prac na "stan deweloperski", co oznacza, że przed inwestorem "ostatnia prosta".
Jak pisaliśmy już na naszym portalu, inwestorem jest spółka D.J.T. z Poznania, która należy do Dymitra i Tymoteusza Nowaków. To synowie jednego z założycieli marki odzieżowej Solar. Zamek ma mieć 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 mieszkań.
Wiosną ubiegłego roku sprzeciw wobec budowy wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu. Okazało się, że inwestycja zajmuje większy teren niż deklarowano. Konkretnie zajmuje więcej niż 2 hektary, a tym samym taka inwestycja wymaga uzyskania decyzji środowiskowej, której inwestor w tym przypadku nie posiada.
Jak udało nam się ustalić, sprawa toczy się obecnie w sądzie. Choć oficjalnie nikt o tym nie mówi, zablokowanie budowy czy też rozbiórka prawie ukończonego zamku są bardzo mało prawdopodobne. Nasi rozmówcy przyznają, że gdy w grę wchodzą miliony złotych, zdecydowanie bardziej prawdopodobne będzie doprowadzenie obiektu do takiego stanu, w którym będzie spełniać wszystkie wymogi prawa. Tym samym będzie mógł zostać ukończony i być użytkowany.
Najpopularniejsze komentarze