Reklama
Reklama

Poznaniak pierwszego dnia pracy okradł swojego szefa: zabrał mu auto wypełnione narzędziami

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w Czarnkowie 13 stycznia.

Przed południem do policjantów z Czarnkowa zgłosił się właściciel firmy budowlanej informując, że skradziono mu samochód Ford Transit z kompletem narzędzi w środku. - Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że tego dnia wraz ze swoim nowym pracownikiem przyjechał do Czarnkowa w celu realizacji prac budowlanych. Chcąc załatwić nocleg w jednym z hoteli, auto którym się poruszali zaparkował na parkingu, po czym wyszedł. W środku pojazdu pozostawił 38-letniego pracownika, kluczyk w stacyjce, sprzęt budowlany, elektronarzędzia i dokumenty firmy. Kiedy wrócił z hotelu niestety auta już nie było, pracownika również - wyjaśnia Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej policji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Właściciel firmy budowlanej bezskutecznie próbował skontaktować się ze swoim pracownikiem. Funkcjonariusze rozpoczęli więc poszukiwania 38-letniego poznaniaka. Zapis z kamer monitoringu znajdujących się w pobliżu parkingu potwierdził, że to on siedział za kierownicą skradzionego samochodu. Straty oszacowano na prawie 50 tysięcy złotych. - Mężczyzna został zatrudniony w firmie budowlanej 10 stycznia i przyjazd do Czarnkowa był jego pierwszym dniem w pracy. Na swoim koncie ma podobne przestępstwo. W grudniu ubiegłego roku ukradł samochód w Poznaniu i kierował nim w stanie nietrzeźwości - dodaje.

Dzień później, 14 stycznia, pod Poznaniem odnaleziono skradziony pojazd. 15 stycznia w Poznaniu zatrzymano natomiast złodzieja. - Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Podczas przesłuchania złożył wyjaśnienia i przyznał się do stawianych mu przez śledczych zarzutów. Auto i znaczna część skradzionych narzędzi już wróciła do właściciela. Teraz 38-latek za swoje postępowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro