Reklama

Policjanci zachęcają do wstąpienia w swoje szeregi: "Przyjdź. Uczciwie pogadamy o warunkach zatrudnienia... przy dobrej kawie"

fot. policja
fot. policja

W całej Wielkopolsce poszukiwanych jest obecnie 431 kandydatów na funkcjonariuszy.

Do internetu trafiło nagranie, którym policjanci zachęcają do tego, by zostać funkcjonariuszem. - Masz plany na 2020 rok? Szukasz wyzwań i ambitnych zadań? Chcesz realnie pomagać i zmieniać otaczającą Cię rzeczywistość? Nie czekaj i weź udział w rekrutacji do Policji. Czekamy na Ciebie. To będzie dobra decyzja. Już teraz zadzwoń - 19 997 - apelują policjanci.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji przyznaje, że w całym województwie wolnych jest 431 policyjnych wakatów. - 275 to wakaty w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Każdy chętny najpierw musi przejść rekrutację, a po pozytywnym jej zakończeniu trafia na pół roku do policyjnej szkoły - wyjaśnia. - Dopiero po uzyskaniu niezbędnej wiedzy policjant zaczyna pracę w konkretnej jednostce np. w prewencji czy drogówce i zaczyna nabywać doświadczenie, dzięki któremu może następnie piąć się po szczeblach policyjnej kariery - dodaje.

Jak wygląda rekrutacja do policji? Przede wszystkim należy złożyć komplet wymaganych dokumentów, a następnie pomyślnie przejść test wiedzy, test sprawności fizycznej, badania psychologiczne, lekarskie i rozmowę kwalifikacyjną.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro