Reklama
Reklama

Budowa nowego odcinka Wartostrady prawie na finiszu

fot. PIM

Nowy odcinek Wartostrady połączy okolice mostu Królowej Jadwigi z parkiem Stare Koryto Warty.

Na ukończeniu są już prace związane z budową nowego, liczącego ok. 1,3 km, odcinka Wartostrady po zachodniej stronie Warty. W tym roku po tej stronie rzeki planowane jest zbudowanie łącznika umożliwiającego zjazd na Wartostradę z mostu Bolesława Chrobrego, a na stronie wschodniej - przebiegającego przy Bramie Poznania fragmentu łączącego okolice wiaduktu kolejowego z mostem Mieszka I na Cybinie.

Nowe odcinki Wartostrady będą oświetlone, monitorowane, a także wyposażone w tzw. małą architekturę, czyli ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe. Prace związane z budową oświetlenia i monitoringu, które poprawią bezpieczeństwo i komfort użytkowników, zaplanowane są w tym roku również na istniejących już częściach traktu - m.in. pomiędzy Bramą Poznania a ul. Smolną oraz pomiędzy ul. Garbary a Szelągowską - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na początku stycznia, na wcześniej powstałych fragmentach drogi dla rowerzystów i pieszych, uruchomione zostały urządzenia do zliczania rowerów. Jedno z nich stanęło na odcinku po wschodniej stronie rzeki, pomiędzy mostem Przemysła I i mostem Królowej Jadwigi, drugie - po stronie zachodniej, na odcinku między mostem św. Rocha a ul. Czartoria - dodają PIM.

To trzeci i czwarty tego typu punkt w Poznaniu. Do tej pory funkcjonowały one tylko na placu Wolności oraz na ul. Grunwaldzkiej. Urządzenia te będą dostarczać dane, które pozwolą oszacować celowość realizacji kolejnych inwestycji związanych z rozbudową sieci ścieżek pieszo-rowerowych w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
4.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro