Finał WOŚP w Poznaniu ponownie z Golden Retrieverami!

fot. Golden WOŚP

To już poznańska tradycja.

12 stycznia, w trakcie najbliższego, już 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na poznańskich ulicach pojawią się wolontariusze z 40 psami rasy Golden Retriever. - Ponownie w tym roku każdy, kto wrzuci datek do naszych puszek, otrzyma dodatkowo unikatowe serduszko WOŚP - wyjaśnia Szymon Kapela, jeden z organizatorów akcji.

Golden Retrievery będą zbierać pieniądze na WOŚP w naszym mieście już 11 raz. Gdzie będzie można spotkać wolontariuszy z psami? W najbliższą niedzielę pojawią się od 10.00 do 20.00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a także od 12.00 do 13.00 na Starym Rynku (przy Ratuszu), gdzie zaplanowano prezentację psów i pokazy posłuszeństwa oraz sztuczek.

- Zapraszamy wszystkich do naszych psów! Każdy będzie mógł zrobić sobie z psiakiem zdjęcie, pogłaskać zwierzęta, dać smakołyki. Mamy przygotowane też niespodzianki i słodkości. Przy okazji będziemy prowadzić akcję edukacyjną o obowiązkach związanych z wychowaniem psa - dodaje.

Każdego roku wolontariuszom z psami udaje się uzbierać coraz wyższe kwoty na WOŚP. W 2010 roku zebrano niespełna 7 000 złotych, a podczas ubiegłorocznego finału prawie 74 tysiące złotych!

Przypominamy, że tegoroczny poznański finał WOŚP odbędzie się nie przy CK Zamek, a na terenie MTP. Piszemy o tym TUTAJ.

Byliśmy świadkami gdy wolontariusze z psami Golden Retriever zapraszali na finał WOŚP uczestników poniedziałkowego Orszaku Trzech Króli (organizowanego przez środowiska katolickie). 'Na Owsiaka to nie daję' - odpowiedział jeden z uczestników Orszaku. Przypomnijmy zatem - 'to nie na Owsiaka'. W tym roku fundacja zbiera środki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
26.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro