Reklama
Reklama

Wielki finał WOŚP w Poznaniu tym razem nie przy CK Zamek!

fot. Halina P. / archiwum

Od lat finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu odbywał się przy lub w Centrum Kultury Zamek. Tym razem czeka nas duża zmiana.

W tym roku organizatorem poznańskiego finału jest Sztab Poznań - Ławica, a impreza odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tegoroczny finał odbędzie się na całym świecie 12 stycznia, a pieniądze zbierane będą na dziecięcą medycynę zabiegową.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Poznański finał WOŚP będzie trwać w przestrzeniach MTP od 10.00 do 21.00. Od 12.45 zaplanowano koncerty i pokazy na scenie. Wystąpią m.in. Golden Life, Kwartet Proforma, Wolf Spider, Chłopcy z placu Broni czy Modesta Pastiche. - Scena główna to także miejsce, gdzie zlicytujemy dwa złote serduszka. Podczas uroczystego finału ok. godziny 19:45 rozstrzygniemy konkurs "Puszka Prezydencka", a także zaprosimy wszystkich obecnych do wspólnego zapalenia Światełka do Nieba pt. "Tytka z Glancem" - poprosimy naszych gości, o zapalenie latarek w swoich telefonach i nałożenie na nich, wcześniej rozdawanych, papierowych torebek z sercem WOŚP - zapowiadają organizatorzy. Przy scenie pojawią się również food trucki, a wśród nich największa mobilna kuchnia z jadalnią w Europie.

W hali nr 1 MTP przewidziano moc sportowych atrakcji: m.in. stanie tu ścianka wspinaczkowa, tor dla rolkarzy czy boisko do hokeja. Będzie szansa, by pograć w szachy, a także przebadać np. swój wzrok. Będą warsztaty z szycia, robotów i chemiczne. Nie zabraknie strefy teatralnej. - Halę nr 2 wypełnią ratownicy, strażacy, nurkowie, którzy zademonstrują swój sprzęt, nauczą podstaw skutecznej reanimacji i opowiedzą o pracy w służbie drugiemu człowiekowi. Dla żądnych wrażeń przeprowadzimy akcję ratunkową zakleszczonych we wraku ofiar wypadku - dodają. Tutaj pojawi się także Legion 501 - Lord Vader i szturmowcy w pełnym rynsztunku! W hali nr 15 od 13.00 trwać będą licytacje unikatowych przedmiotów.

W ramach finału będzie tu można oddać krew w jednym z trzech krwiobusów oraz zarejestrować się w banku dawców szpiku. Sporo atrakcji zaplanowano też na Torze Poznań, gdzie dzięki Automobilklubowi Wielkopolskiemu będzie można m.in. przejechać się sportowym autem. O 20.00 zaplanowano tam ognisko.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
23.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro