Reklama
Reklama

Sklepy wciąż sprzedają żywego karpia, również w Poznaniu: "powoli i w męczarniach kona na taśmie sklepowej"

fot. Bojkotujemy sklepy sprzedające żywe ryby / FB

W Poznaniu sprzedaż żywych karpi do foliowych siatek odbywa się m.in. w Carrefourze na terenie Galerii Posnania.

Nagrania z poznańskiego Carrefoura trafiły do internetu, a konkretnie na profil "Bojkotujemy sklepy sprzedające żywe ryby" prowadzony przez fundację działającą na rzecz zwierząt Viva!. Na jednym z nagrań widać karpia w foliowej siatce leżącego wraz z innymi produktami na taśmie sklepowej. - Żywa ryba powoli i w męczarniach kona na taśmie sklepowej - można przeczytać na profilu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Na kolejnym nagraniu z poznańskiego marketu widać basen po brzegi wypełniony rybami, w którym są one zmuszone do tego, by pływać bokiem. - Są momenty, w których ciężko nam znaleźć odpowiednie słowa. Zresztą - zobaczcie sami. Carrefour sprzedaje ŻYWE RYBY bez wody. Oficjalny powód? "Szacunek do przekonań konsumentów" (!) Tak sieć uzasadnia piekło, jakie zgotowała zwierzętom - komentuje Viva!.

Carrefour jest jedną z nielicznych sieci, która nie zrezygnowała w tym roku ze sprzedaży żywego karpia tłumacząc się właśnie "potrzebami" klientów. Podobnie jest w marketach sieci Kaufland, gdzie również sprzedaje się żywe ryby. Ze sprzedaży żywego karpia wycofały się m.in. sklepy Auchan. Z taką zapowiedzią wyszło również Tesco, ale jak się szybko okazało, przed częścią sklepów tej sieci zaczęto prowadzić sprzedaż żywych ryb... na parkingach.

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva na początku grudnia złożyła zawiadomienie do prokuratury na głównego lekarza weterynarii. Chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa przez lekarza, polegającego na złamaniu ustawy o ochronie zwierząt zakazującej znęcania się nad zwierzętami. Każdego roku GLW wydaje bowiem wytyczne związane ze sprzedażą żywych ryb. Dopuszczają one sprzedaż żywych ryb bez wody, w workach foliowych, ale jedynie z kratką dystansującą.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro