Reklama

Nawet 50 minut opóźnienia autobusów MPK w rejonie mostu Lecha

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Dawno na ulicach w tym rejonie nie było aż takich korków.

Od rana piszemy o problemach na dojazdach do mostu Lecha. Choć północną nitkę mostu otwarto zgodnie z zapowiedziami w nocy, równocześnie ograniczono wjazd na południową nitkę obiektu, o czym w środę w ciągu dnia nie poinformowano kierowców. Mieszkańcy rano ruszyli więc zadowoleni w stronę mostu i spotkała ich niemiła niespodzianka. Więcej TUTAJ.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Obecnie korek na dojeździe do mostu na ulicy Lechickiej zaczyna się już przy skrzyżowaniu z ulicą... Księcia Mieszka I. Na Serbskiej auta stoją już przed rondem Solidarności. Całkowicie zakorkowane są Naramowicka, Murawa i Wilczak. W korkach stoją też autobusy MPK. - Na ten moment opóźnienia sięgają 40, a nawet 50 minut - mówi nam dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Niestety nie ma tu mądrego rozwiązania. Nie możemy nic zrobić, bo jeśli wysłalibyśmy dodatkowe autobusy, stałyby tak samo w korku - dodaje. - Musimy czekać, aż sytuacja się tutaj nieco rozluźni. Do pasażerów, którzy mają taką możliwość apelujemy, by korzystali z komunikacji tramwajowej - kończy.

Przed godziną 9.00 na moście Lecha ma się pojawić m.in. prezydent Jacek Jaśkowiak w związku z... otwarciem obiektu.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro