Reklama

15-letni uczeń poznańskiego Zespołu Szkół Łączności nagrał filmik jak bawi się bronią. "Już nie będziecie bezpieczni na korytarzach"

fot. czytelnik
fot. czytelnik

We wtorek do naszej redakcji dotarło szokujące nagranie.

Nagranie otrzymaliśmy anonimowo od jednego z czytelników. - Terror w Szkole Łączności w Poznaniu - skomentował nagranie czytelnik. Na video słychać młodego chłopaka, który opowiada o broni "bawiąc" się pistoletem. - Niby zwykła klama, ale niezwykła. Teraz już nie będziecie bezpieczni na korytarzach ze mną w klasie. To strzela naprawdę i to porządnie. Mocno. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Wzmocniony zamek, wzmocniona lufa. Widzicie to maleństwo - dwudziestka dwójeczka - komentuje trzymając pocisk i pistolet w ręku. - Już nie jesteście bezpieczni, jeśli kiedykolwiek byliście - kończy.

Nagranie przesłaliśmy do rzecznika wielkopolskiej policji z informacją, że nie mamy pewności czy jest autentyczne, ale taki sygnał trudno zignorować. - Przekazuję informację na ten temat dalej. Policjanci pojadą do szkoły i zrobią rozpoznanie - zadeklarował. Szybko okazało się, że policjanci o sprawie wiedzą. - Szkoła powiadomiła nas o tym, że pomiędzy uczniami krąży takie nagranie - mówi Borowiak. - Ustalono jego autora. Okazał się nim być 15-letni uczeń, fascynat militariów. Przeszukano jego miejsce zamieszkania i znaleziono pistolet oraz karabin pneumatyczny, których posiadanie nie wymaga zezwolenia - dodaje. - Zabezpieczono amunicję. Wśród niej znaleziono jeden pocisk od broni palnej.

Szkoła przeprowadziła już stosowne rozmowy z rodzicami. Policja natomiast zapowiada, że zabezpieczone materiały zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego. - Nagrywanie tego typu filmów i wrzucanie ich do sieci uruchamia całą procedurę i angażuje służby. Nie wiadomo czy ten nastolatek potrzebuje pomocy, jeśli tak, sprawa na pewno będzie mieć dalszy ciąg. Jeśli natomiast był to tylko wybryk, jest to po prostu głupota - kończy Borowiak.

Szkoła nie komentuje sprawy. Na stronie internetowej placówki już pod koniec listopada pojawiła się natomiast zapowiedź szkolenia dla uczniów z zakresu "bezpieczeństwa w razie zagrożenia w sytuacjach ekstremalnych dla zdrowia i życia". Szkolenie odbyło się 2 grudnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro