Reklama

Lasek Dębiec po rewitalizacji

fot. ZZM
fot. ZZM

Zakończyły się prace mające na celu rewitalizację parku otaczającego fort IXa na Dębcu.

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej, teren objęty pracami od lat wpisany jest do obszarów Natura 2000. Mieszkańcy Dębca chodzą tu na spacery i odpoczywają. Jest ich coraz więcej - w bezpośrednim sąsiedztwie terenu zielonego powstało nowe osiedle Red Park, na którym zamieszkały setki nowych mieszkańców. Niestety park od dawna wymagał modernizacji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

ZZM w 2018 roku zlecił dokumentację projektową, a w 2019 roku odbyły się prace budowlane. - W parku Lasek Dębiec wymieniono zniszczoną, popękaną i nierówną nawierzchnię alejek zastępując ją nową - bitumiczną oraz mineralną, dodatkowo w południowo-zachodniej części parku, w miejscu wydeptanej ścieżki, wybudowano nowy ciąg pieszy. W ramach remontu zlikwidowano wszystkie ławki bez oparcia, zastępując je nowymi, z oparciem. Ujednolicono kosze do śmieci. Teren parku od strony szkoły, w rejonie, w którym parkują samochody, zabezpieczono słupkami betonowymi uniemożliwiając wjazd - wyjaśnia ZZM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro