Reklama

Miejski Sylwester z fajerwerkami, choć 51% ankietowanych nie chce sztucznych ogni

fot. Miłosz Kosicki
fot. Miłosz Kosicki

Jak się okazuje, głosy mieszkańców pytanych o organizację pokazu sztucznych ogni rozłożyły się mniej więcej po równo.

Już w październiku pisaliśmy, że w tym roku to poznaniacy zdecydują o tym, czy podczas miejskiego Sylwestra odbędzie się pokaz fajerwerków. Estrada Poznańska zleciła przeprowadzenie badania telefonicznego, w którym mieszkańcy byli pytani o tę kwestię. Już w październiku zapowiedziano, że wyniki sondy będą wiążące.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak podaje Gazeta Wyborcza, znane są wyniki ankiety. O zdanie zapytano 500 mieszkańców Poznania. 51% odpowiedziało zdecydowanie nie lub raczej nie, a 45% zdecydowanie tak lub raczej tak. 4% nie zdecydowało. Choć opcja "nie" uzyskała przewagę, pokaz fajerwerków się odbędzie. Dlaczego? Organizatorzy przyznają, że z założenia jedna z opcji miała osiągnąć co najmniej 60% głosów. A tak się nie stało. Pod uwagę wzięto więc m.in. naszą sondę, którą przeprowadziliśmy na portalu pod koniec czerwca TUTAJ. Zapytaliśmy czytelników Co powinno odbyć się w trakcie miejskiego Sylwestra na Placu Wolności? 74% uczestników zabawy odpowiedziało Pokaz sztucznych ogni. Pozostałe 26% - Video mapping z muzyką. W sondzie wzięło udział ponad 3300 osób. Podpierano się także sondą Gazety Wyborczej, w której udział wzięło ponad 1300 osób. 84% z nich chciało fajerwerków. Organizatorzy zdecydowali więc, że pokaz się odbędzie pod okiem specjalistów.

Pokaz sztucznych ogni w ramach miejskiego Sylwestra ma trwać jedynie 3 minuty. Jak zawsze organizatorzy apelują, by nie organizować podobnych pokazów we własnym zakresie, a przyjść i zobaczyć pokaz miejski.

Gwiazdami miejskiego Sylwestra będą Krzysztof Zalewski w towarzystwie Moniki Brodki, a także Kamil Bednarek. Nie jest to jednak koniec. Pojawią się także artyści występujący w ramach "sceny klubowej". Impreza odbędzie się na placu Wolności i będzie trwać od 22.00 do 2.00. Ma to być rozrywka "na najwyższym poziomie dedykowana całym rodzinom".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro