Reklama
Reklama

Akcja "SMOG" na poznańskich ulicach. "Internet wygrywa to oto... IVECO"

fot. Policja

W Poznaniu policjanci prowadzą dziś akcję SMOG. Sprawdzają m.in. pracę układu wydechowego w pojazdach.

Policjanci pochwalili się, że w związku z akcją SMOG w środę rano zatrzymali do kontroli samochód marki IVECO. Nazwali go "kopciuchem". - Nie dość, że szkodził środowisku, to jeszcze nie był zdolny do dalszej jazdy. Jego stan techniczny był katastrofalny. Ps. Ręcznie obszywana kierownica nie zawsze jest elegancka. Coś nie tak poszło z tym ściegiem - piszą na Facebooku funkcjonariusze i pokazują zdjęcia. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji dodaje, że IVECO dziś "wygrało internet".

W ramach akcji SMOG funkcjonariusze są wyposażeni m.in. w dymomierze czy analizatory spalin. Kontroli poddawane są pojazdy, wobec których istnieje przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Ale nie tylko na tym skupiają się policjanci. - Policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny - wyjaśniają funkcjonariusze.

Kierowca, któremu zabrany zostanie dowód rejestracyjny pojazdu dodatkowo dostanie mandat karny oraz otrzyma zakaz dalszej jazdy, a samochód będzie musiał zostać odholowany z miejsca kontroli.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro