Pogoda jutro Pogoda Poznań
104
Festiwal Win MineWine POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
FESTIWAL
Piątek 22 listopada 2019
Sobota 23 listopada 2019

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
listopad
pnwtśrczptsond
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Przedstawiciele 7 krajów winiarskich, reprezentujący 25 różnych regionów i około 200 win do zdegustowania podczas największej imprezy winiarskiej w Poznaniu. Taką gratkę dla miłośników szlachetnego trunku przygotowała marka MineWine.pl z okazji 10-lecia swojej działalności.
W dniach 22 i 23 listopada w Hanka Cafe & Lunch przy Al. Niepodległości w Poznaniu odbędzie się „MineWine 10th Anniversary Festival”, podczas którego będzie możliwości spróbowania win z tak znanych apelacji jak francuskie Chablis, hiszpańska Rioja, portugalskie Porto, czy włoskie Barolo. Poza tymi najbardziej znanymi krajami winiarskim w trakcie festiwalu, jego uczestnicy będą mogli także zdegustować wina z Niemiec, Gruzji i Polski.
Jedną z największych atrakcji rocznicowej imprezy, którą zorganizowało MineWine będzie możliwość spotkania twórców wszystkich prezentowanych na niej win, czyli samych winiarzy, którzy licznie stawią się w Poznaniu na to urodzinowe wydarzenie.
„Jesteśmy ogromnie zaszczyceni, podekscytowani i szczęśliwi jednocześnie, że nasi winiarze tak pozytywnie zareagowali na zaproszenie, które do nich skierowaliśmy. To ludzie, zwłaszcza o tej porze roku, niezwykle zajęci, często ich kalendarze są zabukowane na kilka kwartałów do przodu, jeżdżący po całym Świecie i promujący swoje wina. Tym razem stawią się niemal wszyscy, i to w tak licznej grupie, właśnie u nas w Poznaniu, aby wspólnie z nami świętować 10-te urodziny naszej firmy” – mówi Sławek Komiński twórca i właściciel MineWine.pl – „Od lat kładziemy wielki nacisk na organizowanie licznych szkoleń, degustacji i warsztatów winiarskich na terenie aglomeracji poznańskiej, promując kulturę wina i model odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Nasi dostawcy, czyli producenci wina z całej Europy, mocno nas w tym wspierają odwiedzając nas regularnie podczas spotkań z naszymi klientami, które organizujemy. Tym razem jednak w jednym miejscu i czasie, właśnie u nas w Poznaniu, około 30 osób z różnych zakątków winiarskiej Europy, stawi się aby opowiedzieć o swojej pracy i zaprezentować jej efekty. To będzie impreza urodzinowa jakiej Poznań nie widział, na którą wszystkich serdecznie zapraszam”– uzupełnia z humorem Sławek Komiński.
Festiwal ma charakter zamknięty, wstęp możliwy jest tylko z zaproszeniami, które dostępne są w salonach win MineWine.pl w CH Poznań Plaza, ETC w Swarzędzu oraz w winebarze na Wojskowej 1 w Poznaniu. Organizatorzy przewidują, że podczas dwóch dni festiwalowych w „Hance” przy Al. Niepodległości stawi się ok. trzystu miłośników wina z Poznania i okolic.

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.