Pogoda jutro Pogoda Poznań
82
Dzień Pracownika Socjalnego POD PATRONATEM EPOZNAN.PL
EVENT
Wtorek 14 listopada 2017 g. 10.00
Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie
listopad
pnwtśrczptsond
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

14 listopada br. o godz. 10:00 w Teatrze Polskim w Poznaniu, przy ul. 27 Grudnia 8/10 odbędą się wielkopolskie obchody Dnia Pracownika Socjalnego, których organizatorami 
są Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej 
w Poznaniu.
W wielkopolskich obchodach Dnia Pracownika Socjalnego uczestniczyć będzie Pani Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Wśród zaproszonych gości będą przedstawiciele OPS, PCPR, MOPS, ŚDS itd. z całej Wielkopolski. W tym roku planujemy wyróżnić te Ośrodki, które realizują regionalny program „Razem skuteczniej” dla osób długotrwale bezrobotnych – razem 34 Ośrodki z całej Wielkopolski.
Dzień Pracownika Socjalnego to nasz ukłon w stronę tych pracowników, którzy swoje życie zawodowe związali z pomocą innym. Służyć ludziom znaczy przede wszystkim widzieć, słyszeć, współodczuwać. To bardzo odpowiedzialne zadanie.
W zawód pracownika socjalnego wpisują się różnorodne działania, których istotą jest udzielanie wsparcia ludziom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Pracownik socjalny to ktoś więcej niż urzędnik. Ta praca - to rodzaj misji. By ją pełnić, trzeba odpowiednich predyspozycji i osobowości. W każdym swoim najmniejszym działaniu wymaga refleksji na temat poszanowania wartości drugiego człowieka.
Żyjemy w czasach, kiedy więzi międzyludzkie słabną. Często w sytuacjach, gdy winniśmy reagować z empatią, spotykamy się ze zobojętnieniem. To ich zainteresowanie, zrozumienie 
i serdeczność wobec ludzi oczekujących wsparcia zasługuje na największe uznanie. Na uznanie zasługuje również aktywna postawa Pracowników Socjalnych, ustawiczne kształcenie się 
i doskonalenie umiejętności zawodowych, a także ścisła współpraca dająca efekt w postaci lokalnych i regionalnych rozwiązań w zakresie polityki społecznej.

• zobacz więcej informacji o Teatr Polski
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.