Reklama
Reklama

Blok Ekipa spuszcza łomot chuliganom Lecha Poznań: "W realu nie dają nam rady, to zostają im bajki"

fot. SPInkafilmstudio/YT

W najnowszym odcinku popularnego serialu główni bohaterowie, którzy kibicują Legii, ścierają się z kibolami Kolejorza.

170. epizod "Blok Ekipy" poświęcono sprawom kibicowskim. Walo, Wojtas i Spejson znani są z sympatii do warszawskiej Legii i już nieraz dali temu wyraz. Tyczy się to zwłaszcza tego ostatniego, który ilekroć składa się do ciosu intonuje przyśpiewkę pochwalną ku czci ukochanego klubu. Tak było np. gdy trójka przyjaciół starła się z przypominającymi ich lustrzane odbicie kibicami Arki Gdynia.

Tym razem doszło do ustawki z sympatykami Kolejorza. I w tym przypadku przeciwnicy zdają się być swoimi odpowiednikami - różnią ich szczegóły fizjonomii, no i oczywiście klubowe emblematy. Na początku odcinka górą są poznaniacy, jednak warszawscy blokersi nie dają za wygraną. Pojawia się też odniesienie do rzeczywistej meczowej oprawy poznańskich ultrasów.

Pojawienie się odcinka wywołało masę komentarzy - także na tzw. Twitter.LP. Większość komentarzy skupia się na samej treści odcinka, czyli zwycięstwu legionistów nad lechitami. Według poznaniaków taka fabułą to fantastyka. - Szkoda że tacy hardkorowi nie są w realiach. Ponoć na Wolskiej TB jeszcze się nie pozbierali - pisze użytkownik ®affaello. Inny twitterowicz zwraca uwagę na niezbyt umiejętne wykorzystanie poznańskiej specyfiki. - Cienki ten odcinek. Walaszek nawet nie zadał sobie trudu z wkomponowaniem gwary poznańskiej - twierdzi Damian Kozłowski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro