Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 -3
Reklama

W Warszawie trwa Polska Wystawa Gospodarcza inspirowana poznańską PeWuKą. Jest też instalacja jej poświęcona

sw
środa, 3.10.2018 r.
godz. 18.19
sw | środa, 3.10.2018 r., godz. 18.19
W Warszawie trwa Polska Wystawa Gospodarcza inspirowana poznańską PeWuKą. Jest też instalacja jej poświęcona
fot. Piotr Koźniewski @ FB

Tegoroczna odsłona PWG to multimedialna ekspozycja z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości i zapowiedź przyszłorocznej, właściwej wystawy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1031 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Polska Wystawa Gospodarcza powstała z inicjatywy prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jej zamysł polega na tym, by w nowoczesny, zaadresowany do szerokiego grona odbiorców sposób, opowiedzieć o historii ostatniego 100-lecia polskiej gospodarki oraz przedstawić sukcesy polskiej myśli technicznej i technologicznej.


Tegoroczna część wystawy umiejscowiona została w Warszawie na pl. Piłsudskiego, w specjalnie utworzonym w tym celu salonie wystawienniczym. W ramach ekspozycji szansę prezentacji otrzymało 25 wybranych polskich firm, które od ponad stu lat z sukcesem wpisują się w krajobraz gospodarczy Polski. Multimedialną instalację poświęconą zorganizowanej w Poznaniu w 1929 r. Powszechnej Wystawie Krajowej przygotował poznański start-up 3R Studio Mobile. Ekspozycja na pl. Piłsudskiego ma być otwarta do 28 października.

Tegoroczna odsłona PWG to jednak zaledwie zajawka tej właściwej, przyszłorocznej wystawy, która odbędzie się w okolicach dziewięćdziesiątej rocznicy PeWuKi. W 2019 r. PWG zlokalizowana ma być na błoniach przy Stadionie Narodowym, gdzie ma stanąć 6 pawilonów sferycznych oraz wystawa plenerowa.

Reklama