Reklama

Pawilon Nowa Gazownia zamienia się w "Pawilon". W końcu ma tętnić życiem

W czerwcu 2011 roku na Chwaliszewie otwarto Pawilon Nowa Gazownia, który powstał za 1,5 miliona złotych jako "tymczasowy" obiekt kulturalny.

Gdy ruszała budowa pawilonu tłumaczono, że będzie stał na Chwaliszewie przez 5 lat. Do dziś nie odbywały się w nim spektakularne wydarzenia kulturalne, które sprawiłyby, że pawilon na stałe zagościłby na kulturalnej mapie Poznania. Początkowo operatorem budynku była Estrada Poznańska. Później pawilon m.in. wynajmowano na pojedyncze wydarzenia. I choć chwalono go za nowoczesne wyposażenie i akustykę, niewiele się tu działo.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - bo Twoje zdrowie zasługuje na najlepszą opiekę. Blisko morza. Blisko zdrowia. Blisko Ciebie. Zarezerwuj już dziś! www.subaltyk.pl
REKLAMA


Dziś Pawilon Nowa Gazownia nosi nową nazwę. To po prostu Pawilon. Pieczę na budynkiem przejęła Galeria Miejska Arsenał. Kuratorem Pawilonu jest Andrzej Pakuła. - Przede wszystkim odbywać się tu będą działania performatywne związane z teatrem, ruchem. Będzie muzyka eksperymentalna. Gościmy klub LAS, który zniknął z mapy Poznania. Będą też debaty i dyskusje - zapowiada.

Miasto chce, by w Pawilonie odbywało się wiele wydarzeń, a wstęp na większość z nich ma być bezpłatny. - Będzie inaczej. Czasy się zmieniają i najważniejsze jest jedno: to ma być miejsce absolutnie otwarte na mieszkańców, na twórców i odbiorców - zapowiada Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Nowe otwarcie Pawilonu już 9 marca. Do 15 marca wszystkie wydarzenia będą bezpłatne. Po tym terminie poznamy nowy program wydarzeń.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne na dziś ostrzeżenie IMGW. Dotyczy kilku powiatów w naszym regionie
25℃
17℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro