Reklama

Po dwóch latach przerwy wraca Noc Muzeów. W Poznaniu zapowiedziano 150 wydarzeń

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

W Poznaniu przygotowano mnóstwo atrakcji.

Jak już zapowiadaliśmy, nocne zwiedzanie rozpocznie się w sobotę już od godziny 16:00 i potrwa do 1:00. Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny lub za symboliczną opłatę 1 zł, na część z nich obowiązywały również zapisy.

Sobotnie przedsięwzięcie to nie tylko zwiedzanie muzeów, lecz także różnych galerii i innych instytucji kultury, które włączyły się do tej akcji oraz uczestnictwo w koncertach i warsztatach przygotowanych dla uczestników w różnym wieku specjalnie na tę okazję.

W trosce o środowisko organizatorzy przygotowali program wydarzenia, który dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie Nocy Muzeów. Można się tam zapoznać ze wszystkimi propozycjami oraz wybrać te, które najbardziej nas zainteresują. A jest z czego wybierać! W jubileuszową edycję Nocy Muzeów w Poznaniu włączyły się 52 instytucje, które proponują w sumie udział w 150 wydarzeniach
- informują urzędnicy.

Z myślą uchodźcach z Ukrainy, podczas tegorocznej edycji nocnego zwiedzania nie zabraknie także wydarzeń odbywających się w języku ukraińskim.

W związku z organizacją Nocy Muzeów Zarząd Transportu Miejskiego wzmocni komunikację na linii tramwajowej numer 16. W godzinach od 17:00 do 23:00 tramwaje nr 16, którymi można dojechać do centrum miasta, będą kursować co 10 minut.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro