Reklama

W Poznaniu powstaje nowy klub muzyczny i sala koncertowa. W miejscu słynnego "Piekiełka"

fot. 2progi / FB

Piekiełko w Hotelu Polonez należało do najpopularniejszych klubów w Poznaniu.

Hotel Polonez przy al. Niepodległości otwarto w 1974 roku. Miał ponad 300 pokoi, w których zmieścić się mogło nawet 600 gości. Należał do sieci Orbis i miał 3 gwiazdki. Od początku działalności jego największą atrakcją było "Piekiełko" - klub muzyczny działający w obiekcie. W trakcie odbywających się w mieście targów zwykły śmiertelnik mógł tylko pomarzyć o tym, by dostać się do "Piekiełka" bez rezerwacji. Lokal pękał w szwach, pojawiali się tu ludzie z całego świata odwiedzający Poznań.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Hotel Polonez przestał działać 1 kwietnia 2012 roku. Początkowo rozważano jego rozbiórkę, ale ostatecznie został sprzedany za 23 miliony złotych. Dziś znajduje się w nim prywatny akademik. To właśnie w nim na przełomie stycznia i lutego zacznie działać nowy koncept muzyczno-eventowy - 2progi. Na dwóch poziomach, 0 oraz -1, znajdzie się ponad 1000 metrów kwadratowych przestrzeni. - W miejscu dawnego Piekiełka i kasyna odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia, w tym koncerty i imprezy. W dniach 30.01-1.02 odbędzie się otwarcie poziomu -1, będącego klubem muzycznym. Otwarcie poziomu 0, czyli dużej sali koncertowej, zaplanowane jest na wrzesień 2020 - wyjaśniają inicjatorzy konceptu. - Koncept wypełni lukę po dawnym hotelowym Piekiełku i kasynie. Swoją działalnością chce wskrzesić ten najsłynniejszy kiedyś adres w Poznaniu, a sobotnimi wydarzeniami dla osób 30+ przywołać dawny klimat wydarzeń w podziemiach Poloneza - dodają.

30 stycznia w ramach otwarcia klubu rozpocznie się projekt URBANizacja. Gościem będzie Malik Montana. 31 stycznia wystąpi Marcelina. W sobotę, 1 lutego, wystąpią Dizzy Boyz Brass Band x Daniel Moszczyński. W sobotę wstęp wyłącznie dla osób powyżej 30. roku życia.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro