Reklama
Reklama

Cytadela znowu zamieniła się w "parking": "ludzie są rozzuchwaleni brakiem reakcji"

fot. Michał

Dziesiątki kierowców ponownie zaparkowały nielegalnie na alejkach parku Cytadela.

W weekend z piękną pogodą poznański park Cytadela cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Już tydzień temu pisaliśmy, że niestety wiąże się to z rozjeżdżaniem parkowych alejek przez samochody. Nie inaczej było i w niedzielę.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


- Niewiele zmieniają państwa artykuły. Ludzie są rozzuchwaleni brakiem reakcji Straży Miejskiej. Kwestią czasu jest kiedy pierwsze samochody zaparkują w alejkach Rosarium. W końcu alejki są szerokie i samochody też się zmieszczą - napisał do nas Michał. Zdjęcie wykonał w niedzielę około 15.20. Godzinę później widział, że na miejscu działali strażnicy miejscy. - Od rana pewnie ponad 100 samochodów zaparkowało w parku, jedne wjeżdżały, inne wyjeżdżały. Sam mieszkam na Winogradach, cieszę się, że dużo ludzi tu przyjeżdża, Cytadela żyje, ale trochę tak się czuje jakby ktoś przyjechał w gości i niszczył to magiczne miejsce - dodaje.

- Prezydent mówi, że dochody miasta spadły po obniżeniu podatków. Mam wskazówkę, pieniądze leżą w parku, a właściwie stoją tam co weekend. Ręce opadają, nie trzeba wojen, sami się zniszczymy. A pewnie skończy się osłupkowaniem całej Cytadeli. Przykre - kończy.

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej w zeszłym tygodniu zapewniał, że funkcjonariusze pojawiają się tutaj w miarę możliwości. Zawsze można też zrobić zdjęcia i wysłać je do SM - wówczas kierowcy zostaną ukarani.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro