Reklama

Kaponiera: pieszy z walizkami na drodze rowerowej, a ruchome schody znów nie działają. "To chiński produkt"

fot. czytelnik

W środę na rondzie Kaponiera pojawił się kolejny pieszy, który postanowił pokonać skrzyżowanie po drodze przeznaczonej wyłącznie dla rowerzystów.

Zdjęcie otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Widać na nim pieszego, który pokonuje jedno z najważniejszych skrzyżowań w mieście po drodze rowerowej zamiast korzystać z przejścia podziemnego.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Tymczasem dostanie się do przejścia podziemnego z wózkiem czy walizkami wcale nie jest takie proste. - Czy ktoś może się zająć tematem ronda Kaponiera? Chodzi dokładnie o nieruchome schody, awarie we wszystkich toaletach i zepsute windy. To rondo to jakiś bubel budowlany. Wiem, że trzeba promować zdrowy tryb życia i lepiej jest używać zwykłych schodów, ale schodzenie w szybkim tempie po nieruchomych schodach jest dość niebezpieczne, te są zwykle wyższe i bardziej strome - wyjaśnia nasz czytelnik Robert.

Dziś większość wind w przejściu podziemnym działa, ale "nieruchome" są niektóre schody, które przynajmniej z nazwy powinny być ruchome. Jak ustaliła Telewizja WTK, schody zamontowane na Kaponierze są produkcji chińskiej. Aby je naprawić, trzeba mieć odpowiednie części, a te zamawia się u producenta... w Chinach. - Jeden z ciągów ma spalony transformator, inny ma uszkodzony elektromagnes - wymienia Iwona Gajdzińska z MPK Poznań. I tłumaczy, że schody nie są "renomowanej firmy".

Nie wiadomo kiedy do Poznania dotrą części umożliwiające naprawienie ruchomych schodów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
2.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro