Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Inspektorzy WITD przeprowadzili pierwsze kontrole wakacyjnych autokarów. „Nie wszystko było idealnie”

j
poniedziałek, 26.06.2017 r.
godz. 22.25
j | poniedziałek, 26.06.2017 r., godz. 22.25
Inspektorzy WITD przeprowadzili pierwsze kontrole wakacyjnych autokarów. „Nie wszystko było idealnie”
fot. WITD w Poznaniu

W ubiegłą sobotę inspektorzy WITD w Poznaniu na terenie całego województwa wielkopolskiego prowadzili kontrole stanu technicznego autokarów i kondycję kierowców. Choć nie było ciężkich przypadków naruszeń przepisów o ruchu i transporcie drogowym nie obyło się bez mandatów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Akcja „Bezpieczny Autokar” organizowana jest już po raz piętnasty. Każda osoba może wezwać inspektorów na kontrolę autokaru. Wówczas sprawdzony zostanie przede wszystkim kierowca – czy nie znajduje się pod wpływem alkoholu a także czy jest wypoczęty, co wykażą zapisy tachografu. Inspektorzy ocenią też stan techniczny pojazdu.

Pierwsze kontrole wakacyjnych autokarów odbyły się już w sobotę. Autokary kontrolowane były w najważniejszych przejazdowych punktach wakacyjnych podróży. Łącznie skontrolowano 21 autokarów. W większości przypadków obyło się bez problemów, jednak nie było idealnie. W jednym przypadku wszczęto postępowanie administracyjne w stosunku do przewoźnika na kwotę 350 zł za przekroczenie czasu pracy kierowcy. A w innych siedmiu wypadkach za skrócony czas wypoczynku kierowcy i brak zapisu aktywności kierowcy na wykresówce tachografu nałożono mandaty na kwotę 1250 zł. Jeden z kierowców otrzymał mandat karny w wysokości 50 zł za zły stan techniczny pojazdu. Zatrzymano też dwa dowody rejestracyjne. Jeden za brak badań technicznych pojazdu, a drugi za zużyty bieżnik opon przednich – informują inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Podsumowując statystycznie pierwszy dzień wakacyjnych wyjazdów w Wielkopolsce możemy być dobrej myśli. Nie było ciężkich przypadków naruszeń przepisów o ruchu i transporcie drogowym, co pozwala patrzeć optymistycznie na kolejne kontrole w innych dniach wakacyjnych wyjazdów – dodają.

Reklama