Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Nielegalnie wwiózł do Polski odpady z Wielkiej Brytanii. Zatrzymano go w Wielkopolsce

KaT
środa, 31.05.2017 r.
godz. 14.27
KaT | środa, 31.05.2017 r., godz. 14.27
Nielegalnie wwiózł do Polski odpady z Wielkiej Brytanii. Zatrzymano go w Wielkopolsce
fot. WITD Poznań

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do poznańskiego przewoźnika. Teoretycznie kierowca powinien przewozić posegregowane odpady do recyclingu. Rzeczywistość okazała się inna.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kierowcę zatrzymano do kontroli na drodze krajowej nr 32 w Żodyniu pod Wolsztynem. - Zapisy w dokumentacji wskazywały na przewóz posegregowanych odpadów do recyclingu. Okazało się jednak, że pojazd nie poruszał się po zatwierdzonej trasie i nie zmierzał do punku odzysku odpadów. Kontrola ładowni ujawniła, że przewożone odpady nie były deklarowanymi tworzywami sztucznymi i gumą przeznaczonymi do recyklingu, a niedopuszczonymi do przemieszczania zmieszanymi odpadami komunalnymi w ilości około 15 ton - wyjaśnia WITD.

Inspektorzy ustalili, że odpady pochodzą z Wielkiej Brytanii, skąd nielegalnie dotarły do naszego kraju. Natychmiast o sprawie poinformowano Główny Inspektorat Ochrony Środowiska oraz policję. Ciężarówka trafiła na strzeżony parking, a WITD także zapowiada postępowanie w tej sprawie wobec poznańskiego przewoźnika.

Reklama