Reklama
Reklama

Lechicka: ponad miesiąc utrudnień dla rowerzystów i pieszych

fot. ZDM

Od wtorku remontowany będzie ciąg pieszo-rowerowy.

Konkretnie we wtorek rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni na fragmentach ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy ulicą Obrońców Tobruku a mostem Lecha. - Rowerzyści poruszający się pomiędzy nowym węzłem drogowym Lechicka / Naramowicka, a mostem Lecha zyskają wygodną, w pełni asfaltową drogę dojazdu do Wartostrady i wschodniej części miasta. Na zmianach zyskają również pokonujący tę trasę piesi. Obecnie pomiędzy nową, północną nitką przeprawy przez Wartę, a skrzyżowaniem z ul. Serbską istnieje ciąg pieszo-rowerowy o nierównej nawierzchni z kostki betonowej. Zostanie ona zastąpiona nowym, równym asfaltem. Wymieniona będzie także nawierzchnia zjazdów z ul. Lechickiej w stronę ogródków działkowych i fortu IVa oraz na skrzyżowaniu z ul. Obrońców Tobruku - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Roboty ruszą 31 maja i potrwają do początku lipca. Pieniądze na inwestycję pochodzą z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. - W ramach tego samego zadania jeszcze w tym roku planowane jest wybudowanie łącznika dla pieszych i rowerzystów pomiędzy ulicami Abrahama i Lechicką - dodaje.

Remont będzie kosztować prawie ćwierć miliona złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro