Reklama
Reklama

Trwa remont siedziby Poznańskiej Szkoły Chóralnej

fot. PIM

Trwa inwestycja związana z remontem Poznańskiej Siedziby Chóralnej Jerzego Kurczewskiego, mieszczącej się przy ul. Cegielskiego..

Właśnie zakończył się etap, który rozpoczęto jesienią ubiegłego roku. - Była to kontynuacja remontu prowadzonego do tej pory samodzielnie przez szkołę. Obejmowała m.in. gruntowną modernizację szkolnej kuchni, stołówki, sanitariatów i korytarza znajdujących się w przyziemiu budynku oraz przebudowę wentylacji mechanicznej - tłumaczył Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ponadto na zewnątrz 120-letniego budynku odcinek podziemnego kanału wentylacyjnego, a na żelbetowej płycie fundamentowej stanął murowany z cegły klinkierowej element czerpni powietrza, na którym w przyszłości ma zostać umieszczona tablica pamiątkowa poświęcona patronowi szkoły.

Jeszcze w tym roku prace powinny być kontynuowane, najpierw zostanie jednak ogłoszony przetarg, który wyłoni ich wykonawcę. W planach jest m.in. dostosowanie klatek schodowych do aktualnych wymogów przeciwpożarowych poprzez wykonanie wydzielających je przeszklonych przegród posiadających odpowiednią odporność ogniową, zamontowanie systemu alarmu przeciwpożarowego, a także wykonanie automatycznego systemu oddymiania klatek schodowych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro