Reklama
Reklama

Rolnicy Agrounii pojawili się na otwarciu obwodnicy z udziałem premiera Morawieckiego. "Uciekł jak szczur"

fot. WTK

5 marca oficjalnie otwarta została wschodnia obwodnica Wrześni. Połączyła drogę krajową nr 15 z z drogą krajową nr 92.

Na otwarciu nowej obwodnicy pojawił się premier Mateusz Morawiecki. Zapowiadana wcześniej uroczystość została zakłócona przez grupę rolników z Agrounii. Rolnicy, jak informują dowiedzieli się dziś rano, że we Wrześni będzie premier. Postanowili się zebrać i zadać Mateuszowi Morawieckiemu kilka pytań między innymi odnośnie pomocy dla rolników w związku z trudną sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa. Pojawili się na spotkaniu z transparentami. Choć próbowali podejść bliżej oficjalnej uroczystości na drodze stanęli im policjanci.

Jak przekazują przedstawiciele Agrounii premier nie znalazł dla nich czasu. Premier uciekł jak szczur. Boi się rolników. Boi się naszych problemów. On nie chce nas widzieć - napisali i jak tłumaczyli uroczystość została przerwana jak tylko się pojawili.


Wizyta premiera w Wielkopolsce trwała około 10 minut. Po tym jak pojawili się rolnicy kolumna rządowa natychmiast odjechała.


  • Aktualizacja
    piątek, 5.03.2021 r., godz. 21.36
    Aktualizacja
    piątek, 5.03.2021 r., godz. 21.36
    W związku z zakłóceniem uroczystości wylegitymowanych zostało 16 osób. "Premier polskiego rządu, jak inne najważniejsze osoby w państwie, jest ochraniany w szczególny sposób. Zachowanie grupy rolników z Wrześni, biegnących w stronę osoby ochranianej musiało się spotkać z natychmiastową reakcją policjantów. Wobec wylegitymowanych osób zostanie wszczęta odpowiednia procedura prawna" - przekazał w rozmowie z RMF24.pl mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
16.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro