Reklama
Reklama

Trwa przebudowa skrzyżowania Karpiej i Dworskiej

fot. ZDM

Kontynuowane są prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Karpiej i Dworskiej.

Jak przekonuje Zarząd Dróg Miejskich, na zmianach mają skorzystać przede wszystkim piesi. Do ich dyspozycji zostaną nowe dojścia do skrzyżowania i sugerowane przejścia. Progi wyspowe i wyniesienie skrzyżowania poprawią bezpieczeństwo, a zmiana geometrii umożliwi przejazd autobusów.

- Obecnie trwa pierwszy etap robót, w którym wykonano wszystkie prace geodezyjne i ułożono krawężniki na dojściach dla pieszych. W najbliższym czasie usunięte zostaną stare betonowe słupy, znajdujące się po południowej stronie skrzyżowania. W drugim etapie wykonawcy przystąpią do przebudowy tarczy skrzyżowania, której głównym elementem będzie wyniesiona nawierzchnia. Całość prac powinna potrwać miesiąc, o ile planów tych nie pokrzyżuje pogoda. Koszt inwestycji to 450 382,15 zł i jest ona współfinansowana ze środków Rady Osiedla Naramowice - informuje ZDM.

W związku z pracami do 8 kwietnia zwężana będzie jezdnia na wlotach skrzyżowania ulic Karpiej i Dworskiej. Ruch prowadzony będzie pod nadzorem uprawnionych do tego osób.

W kolejnym etapie, na czas układania nawierzchni asfaltowej i zamknięcia wlotu ul. Karpiej na skrzyżowanie, objazd wytyczony będzie ul. Naramowicką i ul. Dworską, a na czas zamknięcia wlotu ul. Dworskiej objazd ul. Naramowicką i ul. Karpią. W tym czasie ruch na skrzyżowaniu odbywać się będzie wahadłowo. W końcowym etapie, na czas montażu progów zwalniających na ul. Dworskiej przed skrzyżowaniem ulica będzie zwężana połówkowo w rejonie prac.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
15.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro