Reklama
Reklama

Kolejna poznańska ulica przechodzi metamorfozę. Pojawi się m.in. około 600 m nowego chodnika

fot. PIM

Na ul. Mateckiego trwają rozpoczęte na początku roku prace budowlane.

W efekcie prowadzonych prac latem tego roku, ulica zyska nie tylko około 600 metrów chodnika, ale też kanalizację deszczową oraz sieć wodociągową i kanalizacyjną z przyłączami do posesji. Przebudowane zostaną również platformy przystankowe oraz oświetlenie wzdłuż ulicy.

Obecnie prace koncentrują się na budowie kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej oraz chodnika na pierwszym z przebudowywanych odcinków, w rejonie nieruchomości o numerach 24, 4a i 4b. Dzięki podziałowi na etapy, przez cały czas trwania robót zapewniony będzie dojazd do posesji i pobliskiego osiedla. Wraz z postępem robót wyłączane z użytku będą kolejne odcinki drogi w kierunku ul. Morasko, a w zamian udostępniane te, gdzie wykonano już prace -
mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Pozostali uczestnicy ruchu, dla których ul. Mateckiego stanowiła drogę tranzytową, w czasie przebudowy zostali poprowadzeni objazdami - do ul. Obornickiej przez ul. Marka z Aviano, Stróżyńskiego i Hulewiczów, a do ul. Morasko - Obornicką, Hulewiczów, Stróżyńskiego i Marka z Aviano.

Kierowcy oraz piesi proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac oraz o zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro