Reklama
Reklama

Rower coraz popularniejszy w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UMP

Stowarzyszenie Rowerowy Poznań podsumowuje dane z punktów automatycznego pomiaru ruchu rowerowego.

W mieście znajduje się kilka takich punktów - na ulicy Grunwaldzkiej, Placu Wolności, na Wartostradzie oraz na Dolnej Wildzie. Jak podaje Rowerowy Poznań, tylko w grudniu dane z liczników pokazują, że w Poznaniu ruch rowerowy wzrósł o 30% w odniesieniu do grudnia 2019 roku.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Mieszkanki i mieszkańcy Poznania w miesiącach jesienno-zimowych najczęściej poruszają się w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego w dni powszednie, co sugeruje że rower wybierają jako środek transportu do pracy lub jadąc z dzieckiem do przedszkola lub żłobka - podaje stowarzyszenie. - Dane pochodzą z punktów automatycznego pomiaru ruchu rowerowego, które nieprzerwanie działają od co najmniej 2 lat. Jest to kontynuacja wzrostowego trendu, który obserwowaliśmy także w październiku i listopadzie ubiegłego roku. Na wybranych punktach pomiarowych wzrost ruchu rowerowego jest jeszcze większy niż średnia dla całego miasta - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro