Reklama
Reklama

Strefa Płatnego Parkowania na Wildzie i Łazarzu od 1 lutego, ale... tylko na części ulic!

fot. ZDM

Wszystko przez niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Choć 1 lutego cała Wilda i cały Łazarz miały zostać objęte Strefą Płatnego Parkowania, już wiadomo, że tak się nie stanie. - Niekorzystna pogoda uniemożliwia wprowadzenie nowej organizacji ruchu na całym zaplanowanym obszarze - podkreśla Zarząd Dróg Miejskich.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Urzędnicy przypominają, że prace związane z wprowadzeniem strefy na ulicach miały się pierwotnie odbyć latem i jesienią, ale w trakcie przetargu na wybór firmy za to odpowiedzialnej pojawiło się odwołanie, które zmieniło harmonogram. - Czas pandemii koronawirusa spowodował, że Krajowa Izba Odwoławcza, do której trafiło odwołanie, odroczyła swoje posiedzenie o blisko trzy miesiące. Umowę z wykonawcą można było podpisać dopiero w połowie sierpnia 2020 roku, co spowodowało przesunięcie prac na miesiące jesienno-zimowe. Niemożliwa była wówczas zmiana terminów umowy bez podania konkretnych powodów. Zgodnie z umową wykonawca miał 6 miesięcy na wdrożenie strefy - wyjaśnia Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM.

Choć wiele prac już wykonano, wciąż sporo ulic czeka na wprowadzenie zmian koniecznych do tego, by móc na nich zacząć pobierać opłaty za parkowanie. - Malowanie nowej organizacji ruchu było od połowy grudnia przekładane, a potem wstrzymane ze względu na niekorzystną pogodę. Obecnie trwa sprawdzanie, które ulice są w pełni przygotowane, aby można było pobierać opłaty za parkowanie od 1 lutego. Jak tylko pogoda pozwoli, to wykonawcy będą kontynuować działania w terenie - dodaje ZDM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro