Reklama
Reklama

Pandemia nie przeszkodziła. Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej już gotowy

Zdjęcie ilustracyjne

W najbliższym czasie projekt Planu Mobilności będzie konsultowany.

Konsultacje rozpoczną się 11 grudnia i potrwają do 11 stycznia 2021 roku. Będą odbywały się w formie zdalnej. 11 grudnia zostanie opublikowany elektroniczny formularz opinii, dzięki któremu każda chętna osoba będzie mogła złożyć uwagi do prezentowanego dokumentu Planu oraz powiązanej z nim Oceny Oddziaływania na Środowisko. Dodatkowo w dniach 14-16 grudnia 2020 odbędą się e-spotkania konsultacyjne na platformie Clickmeeting, podczas których zostanie zaprezentowany Plan Mobilności. Uczestnicy będą mogli też zadawać pytania za pomocą czatu i rozwiewać wątpliwości związane z wypełnianiem formularza. Spotkania są otwarte dla wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozwojem mobilności w naszym mieście - przekazują miejscy urzędnicy.

Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 31 stycznia! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl #wonderlandpolska
REKLAMA

Na spotkania nie trzeba się wcześniej rejestrować, a ewentualne pytania można kierować na adres [email protected]

Plan Mobilności będzie kompleksowym dokumentem, który obejmie wszystkie zagadnienia dotyczące komunikacji i przemieszczania się w obrębie miasta Poznania. Plan Mobilności oraz opracowana przez Miasto Poznań Polityka Mobilności Transportowej zastąpią dokumenty, które obecnie regulują kwestie transportu w Poznaniu, czyli Politykę Transportową Miasta z 1999 r. i programy realizacyjne, takie jak Program Rowerowy z 2017 r. oraz Plan Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego na lata 2014-2025, wprowadzając ich aktualizację oraz uwzględniając również kwestie parkowania i rozwoju sieci drogowej - przypominają miejscy urzędnicy.

Plan Mobilności dla Miasta Poznania tworzony jest od stycznia bieżącego roku z udziałem różnych grup zainteresowania i mieszkańcami Poznania, którzy na wcześniejszych etapach konsultacji zgłaszali swoje pomysły na działania w ramach Planu Mobilności oraz dokonywali ich priorytetyzacji. Wszystkie konsultowane dokumenty można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zima w Poznaniu. Od rana znów sypnęło śniegiem
2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
19.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro