Reklama
Reklama

MPK organizuje w niedzielę Grę Miejską. Zdobyte punkty będzie można wymieniać na upominki

fot. MPK

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Zeroemisyjna mobilność dla każdego". Z tej okazji MPK Poznań zaprasza do udziału w Komunikacyjnej Grze Miejskiej.

Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, pojedyncze osoby albo drużyny będą miały zadanie: odwiedzić punkty kontrolne, zdobyć jak największą liczbę punktów (wykazując się wiedzą i umiejętnościami), a następnie wymienić je na upominki.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Nadal można zdobyć karty startowe - w punktach kontrolnych, tam, gdzie uczestnicy będą odpowiadać na zadane pytania lub wykonywać polecone zadania.
Każdy uczestnik może rozpocząć zbieranie punktów w dowolnym miejscu.

Aby ukończyć grę nie trzeba odwiedzić wszystkich wyznaczonych lokalizacji (choć to gwarantuje uzyskanie możliwie dużej liczby punktów). Za każdą dobrą odpowiedź i zaliczone zadanie uczestnikowi będzie przysługiwać punkt, a za uzyskane punkty - upominki. Warto pamiętać, że ewentualne drużyny (niezależnie od wielkości grupy) otrzymają na zakończenie gry jeden zestaw upominków - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

Gdzie nas szukać? Lokalizacje punktów kontrolnych:
1. Zajezdnia Gajowa (wiata przystankowa vis a vis dawnej zajezdni),
2. Pętla PST na Sobieskiego,
3. Pętla Franowo,
4. Przystanek Rondo Kaponiera na poziomie -2 (kierunek Górczyn),
5. Maltanka - stacja początkowa,
6. Stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego - Dworzec Zachodni ( vis a vis wyjścia z oszklonego w dworca, przy budynku Poczty Polskiej)
7. Zajezdnia Warszawska
8. Linia turystyczna "0" (dowolny przystanek),
Dla chętnych oraz osób chcących poprawić swój wynik, utworzony zostanie dodatkowy punkt kontrolny - na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej.


Komunikacyjna Gra Miejska będzie trwać w godzinach od 12.00 do 17.00 (upominki będzie można odbierać w godzinach od 15.00 do 19.00 w Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ul. Głogowskiej 131/133). Do jej przygotowania zaprosiliśmy również Zarząd Transportu Miejskiego, Klub Miłośników Pojazdów Szynowych oraz Mateusza Wawrowskiego, miłośnika komunikacji i klocków Lego (MateuszBuduje.pl) - dodaje Smogulecka.
Prosimy, dbajcie o siebie i innych. W trakcie gry pamiętajcie o obowiązku zakrywania ust i nosa w środkach transportu publicznego oraz w sytuacjach, kiedy nie można zachować odpowiedniego dystansu społecznego - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro