Reklama
Reklama

Zaproszenia ślubne - jaki styl wybrać

Boho, vintage czy eleganckie? Sprawdź, jaki rodzaj zaproszeń będzie najlepiej odzwierciedlał styl Waszego wesela.

1. W stylu boho

Kochasz boho, planujesz ślub w takim stylu i chcesz, żeby zaproszenia też się w niego idealnie wpasowywały? Wybierz koniecznie te z motywem kwiatowym na naturalnych, przypominających drewno lub niebielony papier podkładkach.
Możesz zdecydować się na bardziej wyrazisty wzór, na przykład w różowo-fioletowe czy czerwone kwiaty, lub bardziej dyskretny i subtelny, taki jak na przykład splecione ze sobą, zielone gałązki.

2. Eko zaproszenia ślubne

Jeśli żyjesz w duchu eko, chcesz żeby wszystkie Twoje działania miały pozytywny wpływ na środowisko i nie stosujesz żadnych jednorazowych rzeczy, wcale nie musisz rezygnować z zaproszeń. Wystarczy, że wybierzesz te wykonane z naturalnych materiałów, które można poddawać recyklingowi. Takie zaproszenia, wykonane na przykład w całości z nadającego się do recyklingu papieru w odcieniu ecru znajdziesz na https://z-milosci.pl/zaproszenia-slubne/.

3. Z nutką elegancji

Gdy planujesz elegancki, luksusowy ślub, którego każdy element ma pokazywać, jak starannie zaplanowaliście ten dzień, potrzebujesz takiego samego zaproszenia. Najbardziej eleganckie zaproszenia to te jednolite albo w kolorach pozostających
w tej samej tonacji. Unikaj zaproszeń zbyt kolorowych i krzykliwych. Lepiej sprawdzą się te, na których wzór i kokardka oraz napis zachowane są na przykład tylko w odcieniach różu, granatu czy fioletu. Jeśli chcesz, aby zaproszenie posiadało wzór kwiatowy, dobrze, aby był on dyskretny i znajdował się na przykład tylko z jego boku.

4. Zaproszenia w stylu minimalistycznym

To idealny typ zaproszenia dla Ciebie, jeśli cenisz minimalistyczne wnętrza, minimalizm w ubiorze oraz w dekoracjach.
A także, gdy taki właśnie ma być Twój ślub - w duchu minimalizmu. Możesz wtedy odejść całkowicie od klasycznych zaproszeń z dużymi imionami państwa młodych czy kwiatami. Niezwykle minimalistyczne będzie na przykład zaproszenie, na którym znajdują się tylko wzory obrączek z Waszymi inicjałami oraz dyskretną datą uroczystości poniżej.

5. Oryginalne zaproszenia ślubne

Chcecie zaskoczyć swoich gości? Wybierzcie nietypowe zaproszenia ślubne. Możecie zdecydować się na przykład na dowcipne zaproszenia z rysunkami, na których panna młoda goni pana młodego. Idealnym pomysłem są też zaproszenia z Waszymi imionami i mapą świata w tle. Trochę tajemnicze, nieoczywiste, które dadzą Waszym gościom do myślenia. Bardzo oryginalnym typem zaproszenia jest też zaproszenie przypominające swoim wzorem wyrwaną kartkę z kalendarza, mającą przypominać gościom o Waszym ważnym wydarzeniu.

6. Zaproszenia w stylu retro

Dla miłośników klasyki i stylu vintage idealne są zaproszenia przypominające czarno-białą fotografię lub czarno-białe rysunki państwa młodych. Oryginalnym pomysłem na zaproszenie w stylu vintage będzie też to w czarno-białe pasy, przypominające styl lat sześćdziesiątych. Jeśli wolisz kwiatowe wzory, możesz wybrać te w konwencji vintage, na przykład zaproszenie z kwiatami wyglądającymi jak z obrazów starych europejskich malarzy.

7. Bardzo nowoczesne zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne nie muszą być robione na zamówienie, aby miały nowoczesny design oraz wzór. Można łatwo już dostać bardzo nowoczesne zaproszenia na gotowych szablonach. Możesz zdecydować się na przykład na zaproszenie z geometrycznymi figurami, z delikatnie na nich naszkicowanymi kwiatami. Wasze imiona też będą wtedy utrzymane w bardziej nowoczesnym stylu oraz wypisane bardzo nowoczesną czcionką. Niezwykle teraz modne, nowoczesne zaproszenia to te z delikatną gałązką przebiegającą przez ich środek, z tylko subtelną zapowiedzią tego, co będzie w środku, jak "Będzie Ślub".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
11.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro