Reklama
Reklama

W Poznaniu ma powstać nowa pętla autobusowa!

fot. PIM

Konkretnie na Naramowicach.

Nie tylko nowa trasa tramwajowa ma poprawić sytuację komunikacyjną mieszkańców Naramowic. Przy ulicy Karpiej planowana jest budowa nowej pętli autobusowej. Ruszają prace projektowe dla tej inwestycji.

- Ul. Karpia rozrasta się o wielorodzinne osiedla. Na Naramowicach wybudujemy nową trasę tramwajową. Osoby zamieszkujące w odległości powyżej jednego kilometra do najbliższego przystanku tramwajowego będą mogły skorzystać z autobusu i przesiąść się na tramwaj na ul. Naramowickiej. Nowe przystanki i pętla autobusowa z pewnością poprawią dostępność komunikacji publicznej w tej części Poznania - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przy Karpiej mają się pojawić dwie pary przystanków i pętla. Ta ma powstać za ostatnim z budynków przy ulicy, około 1,5 kilometra od planowanego przystanku tramwajowego przy ulicy Sarmackiej. Pojawi się tutaj m.in. parking rowerowy oraz budynek socjalny dla kierowców.

- Na Naramowicach, po otwarciu trasy zmieniony zostanie przebieg części linii autobusowych, tak żeby dowoziły one mieszkańców do tramwaju, a nie bezpośrednio do centrum. To modelowe rozwiązanie, z powodzeniem zastosowane w przypadku Poznańskiego Szybkiego Tramwaju lub trasy na Franowo, gdzie tramwaj także stanowi oś komunikacji - zauważa Jan Gosiewski, dyrektor ZTM Poznań.

Poznańskie Inwestycje Miejskie podkreślają, że realizacja inwestycji będzie zależna od możliwości finansowych miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro