Reklama
Reklama

Niemal przejechała po stopie pieszego na pasach. Policja już ją ustaliła

fot. Stop chamstwu na drodze / YouTube

Do zdarzenia doszło w piątek w Grodzisku Wielkopolskim.

Nagranie przedstawiające niebezpieczne zachowanie kierowcy na drodze pojawiło się na youtubowym kanale Stop chamstwu na drodze. Widać na nim jak peugeot wjeżdża na przejście dla pieszych przy szkole, gdy na pasach znajdują się co najmniej dwie osoby, a kolejne tuż przy nich. Nastolatek w ostatniej chwili odskoczył do tyłu unikając bycia potrąconym przez samochód.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Nagranie umieszczono w internecie we wtorek, a już w środę grodziska policja poinformowała, że zajmuje się sprawą. - W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą zarejestrowanego przez innego kierowcę niebezpiecznego zdarzenia drogowego w Grodzisku Wielkopolskim informujemy, że grodziscy policjanci ustalili kto kierował pojazdem, który stworzył takie zagrożenie. Pojazdem kierowała 18-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego, która dopiero od stycznia tego roku posiada prawo jazdy - wyjaśniają funkcjonariusze z Grodziska Wlkp.

Kobieta usłyszała zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. - O konsekwencjach zadecyduje sąd. Młoda kobieta oprócz kary grzywny może stracić prawo jazdy na minimum 6 miesięcy - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro