Pogoda jutro Pogoda Poznań
103
Sylwester w Poznaniu: jak go spędzić?
KaT | aktualizacja: Sobota, 28 grudnia 2013 roku, godzina 11:30

Coraz mniej czasu zostało na podjęcie decyzji w sprawie sposób spędzenia Sylwestra w Poznaniu. Jak każdego roku opcji do wyboru jest sporo.

Jedni decyzję mają już za sobą, a inni wciąż zastanawiają się co będą robić w nocy z wtorku na środę, a więc podczas Sylwestra. W Poznaniu opcji do wyboru jest kilka.

Miejski Sylwester na placu Wolności

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, miejski Sylwester będzie się odbywać na placu Wolności. Od 20.00 do zabawy będzie zachęcać Dj Robert Busha. Około 21.00 na scenie pojawi się Kasia Wilk, która zapewni poznaniakom muzyczne atrakcje przez ponad godzinę. Około 22.30 na scenę ma wyjść Mezo Band. Nie zabraknie największych hitów artysty, a towarzyszyć mu będzie m.in. Kasia K8 Rościńska.

Od 23.50 wszyscy mieszkańcy zebrani na placu Wolności będą w napięciu oczekiwać na przywitanie Nowego Roku. Na scenie pojawi się Ryszard Grobelny, który złoży mieszkańcom życzenia. Nie zabraknie też fajerwerków. Po północy koncert da zespół Sick Live. Miejski Sylwester zakończy się około 1.00 w nocy.

Koncert, bal, spektakl


Koncertowo Sylwestra można spędzić w Teatrze Muzycznym, gdzie rozbrzmiewać będzie muzyka Johanna Straussa (bilety od 130 złotych). Koncert i bal odbywać się będzie w Teatrze Wielkim. Tutaj królować będą melodie hiszpańskie. W programie m.in.  uwertury i arie z oper Carmen Georgesa Bizeta, Don Carlos Giuseppe Verdiego i Cyrulik sewilski Gioachino Rossiniego. Tuż po koncercie odbędzie się uroczysty bal. Wzięcie udziału w koncercie i balu to koszt 750 złotych od osoby.

Mniej, bo około 200 złotych, zapłacimy za udział w balu na Politechnice Poznańskiej. Zabawa odbywać się będzie od 20.00 do 4.00 nad ranem. Bal Akademicki odbywać się będzie również w Collegium Maius UAM. Na spektakl „Portret z magnolią” i jam session z grupą Zjeżyc zaprasza Mój Teatr. Sylwestrowy spektakl przygotowano także w Teatrze U Przyjaciół („Bywalcy Absurdutu”). Na przedstawienie „Romeo i Julia” Cabaretu BB zaprasza natomiast Poema Cafe.

Na imprezie

Bogatą ofertę imprez sylwestrowych tradycyjnie przygotowały poznańskie kluby. W Van Diesel Music Club zapłacimy 25 złotych od osoby za zabawę przy muzyce lat 80-tych, 90-tych i współczesnej. Motywem przewodnim imprezy będą czasy Al Capone. W Clubie Shanti wstęp kosztuje od 50 złotych za osobę. W cenie miejsca stojące i lampa wina musującego o północy. 200 zł za osobę zapłacimy za zabawę w Klubie Sami Swoim na Starym Rynku. W cenie sylwestrowe menu i butelka alkoholu na parę.

Sylwestra w stylu PRL organizuje klub Akumulatory. W programie muzyka z lat 1970-1990, PRL-owski wystrój sali i specjalne menu. Wstęp od 20 zł za osobę. 260 zł za osobę zapłacimy za Sylwestra w klubie Blue Note. Na żywo grać tu będzie Blue Wave Band. Nie zabraknie jedzenia w formie szwedzkiego bufetu. Imprezę pod nazwą „Czeski film” szykuje Hotel Andersia.

Więcej propozycji sylwestrowych z Poznania znajdziesz w naszym serwisie tutaj.

W domu

Ci, którzy zdecydują się spędzić Sylwestra w domu lub ze znajomymi na tzw. domówkach, też nie będą narzekać. Nawet jeśli nie planujemy hucznej imprezy - stacje telewizyjne będą transmitować kilka sylwestrowych koncertów.

WASZE KOMENTARZE
a ja chcę na chlubie Poznania - "pieczarze" ! I żeby tam wystąpił Ringo Starr !
Wszyscy dobrze wiemy jak spędzić Sylwestra -pijać i bawiąc się do białego rana ...
A ja chromolę i na Sylwka się nie napie... ole :)
szkoda, że u nas nie organizują takiego sylwestra jak np. w Krakowie :(
Niektórzy go spędzą ale na Podolańskiej... :)
wódka, disco i się błysko:)
Fajerwerki i strzelamy całą noc ;)
ja na dominikanie!!!!!!!!!!!!!!!bede ciupcial miejscowe rarytaski
Jak to jak? W pracy. Przynajmniej ja. Wstyd mówić ale pijane bydło będzie robic zadymy a ja będę musiał ich utylizować;)
mi tam do szczęścia jest potrzebna moja stała ekipa, alkohol i discomuza
Sylwester..Jak go spędzić??Patrząc na ,,gwiazdy,, z pl Wolności to chyba najlepszą opcją będzie chata, znajomi, wóda i balet.Mezo gwiazda hahaha Popatrzcie na inne miasta w Polsce jakich artystów goszczą. U nas takie gwiazdy że gdybym wjechał na scenę to by pomyśleli że jestem jedną z tych poznańskich gwiazd sylwestra.Wstyd tak oszczędzać Panie prezydencie. Myślałem że miasto bogatsze po euro 2012.... czy jakoś tak mówili...
APO Rzesza lamerów :))
"W Clubie Shanti wstęp kosztuje od 50 złotych za osobę. W cenie miejsca STOJĄCE i lampa wina musującego o północy." Kurcze, wolę nie wiedzieć, ile żądają za miejsca siedzące :)
naclejemy sie zarzygamy chate zas***y kible splimy balkon sąsiada i drugiemu samochód to jest impra co? nie podoba sie to won
sylwestra spedze w domu jadac na recznym tak to jest jak sie nie ma laski
~xyz: Sylwester..Jak go spędzić??Patrząc na ,,gwiazdy,, z pl Wolności to chyba najlepszą opcją będzie chata, znajomi, wóda i balet.Mezo gwiazda hahaha Popat...
ja będe gwiazdą jestem narcyz
mam to w dupie
~Autor: mam to w dupie ...
to jestes gej
~piękny: to jestes gej...
ależ nie jestem gej jeno pedał
~piękny: to jestes gej...
NARCYZ I CIOTA.
Chciałem isc na miejskiego ale kto ten Wilk albo Męzo ? Kto słucha tych szarpidrutów?
Co słychać u oszustów którzy przez ostatnie lata "organizowali" sylwestra miejskiego ? czy pan lorens i jego wspólniczka agnieszka zaostali pociągnięci do odpowiedzialności karnej za swoje oszustwa ??? Jakoś nic nie słychać o tej sprawie .
~prawiczek : sylwestra spedze w domu jadac na recznym tak to jest jak sie nie ma laski ...
to sobie znajdz laske cioto jedna 38 lat i jeszcze prawiczek wstyd
~prawiczek : to sobie znajdz laske cioto jedna 38 lat i jeszcze prawiczek wstyd ...
a co Ja inwalida żeby z laską chodzic??
~Autor: naclejemy sie zarzygamy chate zas***y kible splimy balkon sąsiada i drugiemu samochód to jest impra co? nie podoba sie to won...
ooo, świetny scenariusz! Takie sylwestry się potem latami wspomina ze znajomymi:)
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~
zarejestruj /
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimg
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
W razie problemów z dodaniem komentarza sprawdź czy Twoja przeglądarka ma włączoną obsługę ciasteczek.