Pogoda jutro Pogoda Poznań
4-3

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą BMW
BS | aktualizacja: Poniedziałek, 3 2017 roku, godzina 20: 1

W niedzielę wieczorem wolsztyńscy policjanci pełnili służbę na drogach powiatu. W jej trakcie podjęli próbę zatrzymania kierowcy BMW, który zdecydowanie przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna nie zamierzał jednak zatrzymać się, a pościg zakończył się po kilkuset metrach.

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą BMW

Do próby zatrzymania BMW jadącego ze zbyt dużą prędkością doszło w miejscowości Mochy - Kierujący bardzo szybko zauważył mundurowych, ale nie miał zamiaru wykonać wydanego mu polecenia. Zwolnił i zawrócił, kierując się w stronę Wolsztyna - relacjonuje Wojciech Adamczyk z miejscowej policji. 

Policjanci natychmiast podjęli pościg, a ten zakończył się po kilkuset metrach - Kierowane przez mężczyznę BMW wypadło z drogi, uderzyło w kilka znaków, a następnie przewróciło się kończąc jazdę na poboczu. Mężczyzna szczęśliwie nie odniósł widocznych obrażeń. Jego stan wskazywał jednak na to, że znajduje się pod wpływem alkoholu - dodaje Adamczyk. Podejrzenia policjantów potwierdziły się, badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał we krwi 2,24 promila alkoholu.

Kierowca BMW to czterdziestoletni mieszkaniec miejscowości Kaszczor, który w przeszłości był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu - Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego auto trafiło na policyjny parking. Mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za przekroczenie dozwolonej prędkości, niezatrzymanie się do kontroli i spowodowanie zdarzenia drogowego - podsumowuje Adamczyk.