Z nieba do piekła. Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2

Lech Poznań przegrał z Legią Warszawa w finale Pucharu Polski. Wojskowi niestety byli zespołem lepszym i zasłużenie wznieśli w górę trofeum.

Od pierwszych minut inicjatywa należała do Lecha. Kolejorz dłużej utrzymywał się przy piłce, legioniści mieli tymczasem ogromny problem ze stwarzaniem sytuacji bramkowych.
W 20. minucie z rzutu wolnego w pole karne Wojskowych dośrodkował Barry Douglas. Wydawało się, że obrońcy Legii łatwo zażegnają zagrożenie, ale Tomasz Jodłowiec interweniował na tyle niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.
Lech szedł za ciosem i kreował sobie kolejne sytuacje. Świetną okazję zmarnował Zaur Sadajew, który przegrał pojedynek sam na sam z Dusanem Kuciakiem.
W 30. minucie było 1:1. Legia była w odwrocie, jednak udało jej się strzelić gola po rzucie wolnym. Bramkę zdobył Jodłowiec, który wykorzystał niezdecydowanie Macieja Gostomskiego i całej defensywy Kolejorza.
Do końca pierwszej połowy przewagę miał Lech, jednak nie udało się mu zdobyć gola.
Po zmianie stron Kolejorz w niczym nie przypominał zespołu z pierwszej połowy. Drużyna Macieja Skorży grała po prostu źle, nie stwarzając sobie w drugich 45 minutach żadnej dogodnej sytuacji. Na niewiele zdały się zmiany w składzie.
Legia tymczasem grała o wiele pewniej i dyktowała warunki rywalizacji. Losy meczu rozstrzygnęły się w 55. minucie. Gostomski wypiąstkował dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę, jednak dopadł do niej Brzyski i oddał strzał. Futbolówkę trącił po drodze Marek Saganowski i skierował ją do siatki.
Sobotni finał pod względem sportowym nie był wielkim widowiskiem, piłkarze nie dostosowali się do poziomu kibiców, którzy zadbali o godną takiego spotkania oprawę. Legia w drugiej połowie okazała się skuteczniejsza i wywalczyła puchar, zyskując również przewagę psychologiczną przed rundą finałową ekstraklasy.
Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (1:1)

Lech Poznań:Maciej Gostomski - Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Barry Douglas, Dawid Kownacki, Karol Linetty (Darko Jevtić 68"), Łukasz Trałka, Szymon Pawłowski (Muhamed Keita 79") Kasper Hamalainen, Zaur Sadajew (Dariusz Formella 72")

Legia Warszawa:Dusan Kuciak - Łukasz Broż, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Tomasz Brzyski - Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Guilherme (Michał Żyro 37", Jakub Koseccki 89"), Ondrej Duda (Michał Masłowski 79"), Michał Kucharczyk - Marek Saganowski.

Bramki: Jodłowiec 20" (samobójcza), Jodłowiec 29", Saganowski 55",

Kartki: Duda 11", Trałka 44, Douglas 52", Kucharczyk 64", Douglas 88" (czerwona),