Remis po nudnym spotkaniu. Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1

W meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

Mecz od początku prowadzony był w niezłym tempie i oba zespoły sprawiały wrażenie szukających otwierającego gola. W końcu jednak zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy opanowali środek pola i kontrolowali przebieg rywalizacji.

Dało to efekt w 21. minucie, kiedy celnym i skutecznym strzałem zza pola karnego popisał się Spiridonović. Van der Hart miał już praktycznie piłkę na ręce, mimo to nie zdołał odbić strzału.

Lech nie był w stanie odpowiedzieć Pogoni i miał ogromne problemy z konstruowaniem akcji. Nawet jeśli udawało się wymienić kilka podań w środku pola, to wszystko kończyło się przed polem karnym dobrze ustawionej taktycznie Pogoni.

Ostatecznie do przerwy mieliśmy wynik 1:0, choć w samej końcówce celnie uderzał z bliskiej odległości Kowalczyk, ale Van der Hart odbił futbolówkę.

Pogoń od początku drugiej połowy grała niższym pressingiem niż w pierwszej, często oddając piłkę Lechowi. Niewiele jednak z tego wynikało, a do poziomu prezentującego sporo ochoty do gry Tiby nie przyłączał się praktycznie żaden z kolegów.

Czas mijał, a gra toczyła się w wolnym tempie, na co nie wpływały nawet zmiany personalne. Lech ewidentnie nie miał pomysłu na szybki, zaskakujący atak, a optyczna przewaga nie miała przełożenia na okazje bramkowe.

Lechici w końcu nieco przyspieszyli, oddawali więcej strzałów i ostatecznie udało im się wyrównać: z rzutu rożnego dośrodkował Jevtić, a Rogne ubiegł obrońców i z bliskiej odległości głową posłał piłkę do siatki.

W pierwszej połowie lepiej prezentowała się Pogoń, w drugiej Portowcy spuścili z tonu, co ostatecznie wykorzystali goście. Remis w Szczecinie w sytuacji Kolejorza można uznać za korzystny, martwić może jednak brak widocznej poprawy w postawie. Piłkarze trenera Żurawia mieli grać piłką, wymieniać sporo podań i stawiać na ofensywę. Na razie jednak tego nie widać.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (1:0)

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 13. Konstantinos Triantafyllooulos, 23. Benedikt Zech, 15. Hubert Matynia - 27. Sebastian Kowalczyk, 29. Marcin Listkowski (Hostikka 75"), 28. Tomas Podstawski, 17. Zvonimir Kozulj, 11. Srdan Spiridonović - 9. Adam Frączczak.

Ławka rezerwowych: 26. Jakub Bursztyn, 77. Ricardo Nunes, 55. Igor Łasicki, 8. Damian Dąbrowski, 16. Santeri Hostikka, 71. Marcel Wędrychowski, 64. Kacper Kozłowski, 7. Michalis Manias.

Lech Poznań: 1. Mickey van der Hart - 2. Robert Gumny, 37. Lubomir Śatka, 4. Thomas Rogne, 22. Wołodymyr Kostewicz - 7. Kamil Jóźwiak, 6. Karlo Muhar (Tomczyk 78"), 15. Jakub Moder (Jevtić 66"), 25. Pedro Tiba, 27. Tymoteusz Puchacz (Kamiński 26") - 9. Christian Gytkjaer

Ławka rezerwowych: 33. Karol Szymański, 5. Dorde Crnomarković, 8. Paweł Tomczyk, 10. Darko Jevtić, 11. Timur Zhamaledtinov, 17. Maciej Makuszewski, 24. Joao Amaral, 38. Jakub Kamiński.

Bramki: Spiridonović 21" - Rogne 82"

Kartki: Kozulj (żółta) 35", Gumny (żółta) 44", Jóżwiak (żółta) 49", Rogne (żółta) 74",

Sędzia: Łukasz Szczech

Pogoń Szczecin
1:1
90:00 00:00
90
Koniec spotkania. Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1. Bramki: Spiridonović - Rogne
90
Kamiński dośrodkowywał z prawego skrzydła w pole karne Pogoni, ale Gytkjaer nie zamknął akcji strzałem
82
Dobre dośrodkowanie Jevticia z rzutu rożnego i Rogne strzałem głową z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki
71
W grze Lecha znów nie widać postępu, kreowanie akcji przychodzi z ogromnym trudem
69
Spiridonović niecelnie uderzał zza pola karnego. Od bramki Van der Hart
68
Pogoń nie angażuje już tylu sił w ataki jak przed przerwą, priorytetem gospodarzy jest bezpieczeństwo własnej bramki
53
Dobra zagranie Jóźwiaka z prawej strony w pole karne, ale Gytkjaer nie doszedł do piłki
43
Próba dośrodkowania w wykonaniu Gumnego, ale dobrze ustawiona była obrona Pogoni
41
Pogoń ustawia się w środkowej strefie i całkowicie kontroluje tę część boiska
40
Ładna akcja Pogoni w polu karnym Lecha, Van der Hart obronił jednak strzał z kilkunastu metrów
37
Pogoń znów wyszła wysokim pressingiem, co utrudnia Lechowi rozegranie piłki
35
Kozulj ukarany żółtą kartką za faul w środku pola
33
Pogoń nieco oddała teraz inicjatywę Lechowi, ale na razie niewiele wynika z podań w środku pola
27
Jeśli taki wynik się utrzyma, to po przerwie na boisku pojawi się zapewne Jevtić
25
Lech w trudnej sytuacji, bo gra na razie mu się nie układa, a gospodarze sprawiają wrażenie pewnych swego
24
Nie ma gola! po strzale głową blisko był Jóźwiak
24
Rzut wolny dla Lecha w bocznym sektorze
22
Bardzo ładne uderzenie zza pola karnego i Spiridonović wpisał się na listę strzelców
21
Bramka dla Pogoni!
20
Zagranie z rzutu rożnego w pole karne Lecha, ale żaden z Portowców nie zamknął akcji
19
Listkowski wbiegł w pole karne i mocno zagrywał piłkę wzdłuż bramki, Rogne wybił ją na rzut rożny