Reklama
Reklama

W Akademii Lecha Poznań powstanie specjalny symulator. Z identycznego skorzysta Bayern Monachium

fot. lechpoznan.pl

Infrastruktura Akademii Lecha Poznań wzbogaci się o innowacyjne urządzenie.

Do końca czerwca 2021 roku we Wronkach powstanie nowoczesny symulator piłkarski. To efekt współpracy z austriacką firmą skills.lab.

Skills.lab Arena to symulator, opierający się na analizie danych zebranych podczas treningu. Zawodnicy wykonują w nim ćwiczenia pozwalające na poprawianie indywidualnych umiejętności, niezależnie od wieku i stopnia wyszkolenia.

- Cieszymy się z tego, że możemy wykonać kolejny krok pozwalający na rozwój klubowej akademii. Jest ona przez nas traktowana priorytetowo i chcemy, żeby te fundamenty, na których opiera się Kolejorz, były jeszcze bardziej stabilne. To pierwszy, ale nie ostatni etap inwestycji we Wronkach, gdzie docelowo powstanie centrum badawczo-rozwojowe. Zrealizowanie tych planów nie byłoby możliwe bez wsparcia funduszy unijnych pochodzących ze strony Urzędu Marszałkowskiego, a także państwowego. Przypomnijmy, że jesteśmy wpisani do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Bardzo ucieszyła nas niedawna deklaracja pana premiera Mateusza Morawieckiego o wsparciu ze strony państwa dla tego ambitnego przedsięwzięcia. To sprawia, że nasza młodzież będzie mogła rozwijać swój talent w jeszcze lepszych warunkach - powiedział Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań.

Pierwsza tego typu instalacja powstała w niemieckim Ingolstatd, a w planie są kolejne trzy. Korzystać będą z nich Lech, Bayern Monachium oraz ośrodek treningowy COPA w okolicach San Francisco.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
11℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro