Dariusz Żuraw: mieliśmy obowiązek wygrać

We wtorkowe popołudnie Lech Poznań zapewnił sobie awans do 1/8 finału rozgrywek o Totolotek Puchar Polski.

Kolejorz zmierzył się na wyjeździe z drugoligową Apklan Resovią i pokonał ją 4:0. - To był mecz, który mieliśmy obowiązek wygrać. Wiedzieliśmy, że zespół Resovii jest dobrze zorganizowany, a do momentu, kiedy nie strzelimy gola, nie będzie łatwo. To jest tylko jeden mecz i trzeba mieć cierpliwość, nam jej nie zabrakło. Po dwóch bramkach Christiana Gytkjaera zaczęliśmy mieć to spotkanie pod kontrolą. Druga połowa to już nasze prowadzenie - komentował trener Dariusz Żuraw, cytowany przez lechpoznan.pl.

Już w pierwszej minucie meczu boisko musiał opuścić Tomasz Cywk. Szkoleniowiec Kolejorza przyznał, że to niewątpliwy minus wtorkowego spotkania, ale nie wiedział jeszcze jak głęboki jest to uraz.

- Chcieliśmy, żeby Robert Gumny odpoczął, bo dotychczas zagrał we wszystkim spotkaniach. Jego organizm jest jednak młody i szybko się regeneruje - podsumował Żuraw. To właśnie młody obrońca zastąpił na boisku bardziej doświadczonego kolegę.

Losowanie kolejnej rundy Totolotek Pucharu Polski zaplanowano na 5 listopada. Mecze 1/8 finału odbędą się na początku grudnia.

Takiej pogody nie mieliśmy w Wielkanoc od dawna!