Spokojny awans Kolejorza. Resovia Rzeszów - Lech Poznań 0:4

W meczu 1/16 finału rozgrywek o totolotek Puchar Polski Lech Poznań pokonał na wyjeździe Resovię Rzeszów i spokojnie zapewnił sobie awans do kolejnej fazy.

Mecz rozpoczął się od osobistego dramatu Cywki, który ponad rok czekał na powrót do pierwszego składu Lecha. Niestety, po niespełna dwóch minutach obrońca doznał kontuzji kolana i musiał opuścić boisko.

Początek należał do gospodarzy, którzy często pojawiali się pod bramką Lecha, brakowało im jednak wykończenia. Z drugiej strony lechici zaczęli bardzo nerwowo, popełniali proste błędy i mieli ogromne problemy z opuszczeniem własnej połowy.

W końcu ciężar gry zaczął brać na siebie dobrze dysponowany Jóźwiak, a koledzy wzięli z niego przykład i Lech zaczął prezentować się lepiej. Gospodarze wciąż byli jednak groźni w kontrataku, co pokazali w 29. minucie, kiedy w dobrej sytuacji obok bramki uderzył Krykun. Sporo "zasług" dla Resovii miał w tej akcji Satka, który popełnił fatalny błąd we własnym polu karnym i zagrał piłkę pod nogi rywala.

Lokomotywa rozkręcała się powoli, w końcu jednak gościom udało się zdobyć gola. W 38. minucie Marchwiński ładnie zagrał w polu karnym do Tiby, ten spod linii końcowej podał do Tiby, a Duńczyk w swoim stylu wykończył akcję z bliskiej odległości.

Kiedy wydawało się, że lechici "dowiozą" 1:0 do przerwy, dopisało im nieco szczęście. Marchwiński chciał zagrać ze środka pola na skrzydło, piłka odbiła się jednak od rywala, zupełnie zmieniła tor lotu i trafiła w pole karne, a tam refleksem wykazał się Gytkajer i znów wpisał się na listę strzelców.

Jeśli kibice Resovii mieli nadzieje na odwrócenie wyniku, to w ciągu kilku minut po przerwie zostały one rozwiane, a dwukrotnie kolegom asystował Jóźwiak, podsumowując w ten sposób bardzo udany występ. Najpierw skrzydłowy wypuścił w polu karnym Kostewicza, a Ukrainiec sprytnym strzałem posłał piłkę obok bramkarza. Chwilę później Jóźwiak dośrodkował z lewej strony w centralny sektor pola karnego, a wbiegający Marchwiński dopełnił formalności.

Czwarty gol ostatecznie rozstrzygnął losy rywalizacji. Do końca spotkania Lech kontrolował grę, stworzył sobie jeszcze kilka sytuacji, ale po strzałach Gumnego czy Puchacza piłka nie znajdowała drogi do siatki.

Ostatecznie Lech pokonał Resovię 4:0, odnosząc pewne i zasłużone zwycięstwo. Zespół wciąż jest w grze o Totolotek Puchar Polski, przełamał się ponadto po dwóch ligowych porażkach. Kibiców szczególnie powinna cieszyć bardzo dobra postawa młodych zawodników i skuteczność, której ostatnio nieco brakowało.

Resovia Rzeszów - Lech Poznań 0:4 (0:2)

Resovia: Daniel - Mikulec, Domoń, Makowski, Kubowicz, Radulj (Kaliniec 46"), Krykun, Geniec, Dzubiński, Zalepa, Świderski (Płatek 46")

Rezerwowi: Gnatek, Adamski, Frankiewicz, Twardowski, Kantor, Kaliniec, Płatek, Hajduk Feret

Lech: Van der Hart - Cywka (Gumny 5"), Satka, Rogne, Kostewicz, Makuszewski, Muhar, Tiba, Jóźwiak (Puchacz 73"), Marchwiński, Gytkjaer (Tomczyk 53")

Rezerwowi: Mleczko, Tomczyk, Gumny, Dejewski, Moder, Puchacz, Kamiński

Bramki: Gytkjaer 38", 45", Kostewicz 47", Marchwiński 54"

Kartki: Gumny 36" (żółta), Marchwiński 45" (żółta),

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Resovia Rzeszów
0:4
90:00 00:00
90
Koniec meczu. Resovia Rzeszów - Lech Poznań 0:4 (0:2). Bramki: Gytkjaer (2), Kostewicz, Marchwiński
77
Zablokowane uderzenie Makuszewskiego z lewej strony boiska, będzie rzut rożny dla Lecha
76
Niecelne uderzenie z dystansu w wykonaniu Muhara
74
Celny strzał Krykuna na bramkę Lecha zza pola karnego, ale pewnie piłkę złapał Van der Hart
65
Kombinacyjna akcja Lecha, Tomczykowi zabrakło jednak miejsca w polu karnym i piłka opuściła boisko
55
Ładna akcja Jóźwiaka, zagranie w pole karne, tam wbiegał Marchwiński, który z kilku metrów posłał piłkę do siatki
47
Ładne podanie Jóźwiaka w pole karne, a Kostewicz sprytnym strzałem pokonał bramkarza
47
3:0 dla Lecha! Kostewicz!
47
Zamieszanie w polu karnym Lecha, jeden z gospodarzy zagrał jednak piłkę ręką
46
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Resovia Rzeszów - Lech Poznań 0:2. Bramki: Gytkjaer (2)
45
Żółtą kartką ukarany Marchwiński
45
Kuriozalny gol: Marchwiński chciał zagrać na prawą stronę boiska, piłka odbiła się jednak od jednego z rywali i poleciała w pole karne, a tam był już czyhający na podobne okazje Gytkjaer
40
Lech zdobył gola w bardzo dobrym momencie, gospodarze po przerwie będą musieli ryzykować
38
Marchwiński pięknie wypuścił w polu karnym Tibę, ten zagrał wzdłuż bramki, a Gytkjaer zdobył gola z bliskiej odległości
38
Gol! Gytkjaer!
36
Żółta kartka dla Gumnego za faul taktyczny
35
Lech musi częściej przyśpieszać akcje ofensywne, obrona rzeszowian jest dobrze zorganizowana i ciężko ją zaskoczyć
33
Bardzo dobra interwencja Rogne we własnym polu karnym, który pokazał siłę w fizycznym starciu z Krykunem
32
Dobra, szybka akcja Lecha: Kostewicz oszukał rywala, zagrał do Marchwińskiego, ten podał w pole karne do Jóźwiaka. Skrzydłowy uderzył celnie, ale bramkarz był na posterunku
31
Złe dośrodkowanie w pole karne Resovii, piłka dla gospodarzy
30
Mogło być 1:0! Strata Marchwińskiego, szybka kontra miejscowych, po fatalnym błędzie Satki do pozycji doszedł Krykun, ale uderzył obok bramki
28
Dobra akcja Jóźwiaka, z lewej strony wbiegł w pole karne i zagrywał w kierunku Gytkjaera, ale tego uprzedził obrońca
27
Tempo meczu nieco spadło, więcej mamy walki w środku pola, mniej zagrań obu zespołów w pole karne
25
25 minut za nami, na razie w Rzeszowie bez bramek