Reklama
Reklama

Nowy trener Biofarm Basketu Poznań zaczął od zwycięstwa

fot. Włodzimierz Hoppel

Od wygranej rozpoczęli zawodnicy Biofarm Basketu Poznań pracę z nowym trenerem.

Marcin Kloziński w bieżącym tygodniu został szkoleniowcem i miał zaledwie 4 dni na przygotowanie zespołu. Jego zawodnicy stanęli jednak na wysokości zadania i wygrali mecz 6. kolejki z Polfarmexem Kutno 83:75.

- Nie jestem szamanem, byśmy mieli palić w szatni ogniska i robić sobie jakieś sesje mentalne. Sprawa jest prosta - wychodzimy na parkiet, ciężko pracujemy i to ma się przełożyć na mecz. Treningów było mało, więc przeorganizowaliśmy obronę, pick and rolla, parę nowych rzeczy, ale za dużo tego nie zagraliśmy, bo nie ma jeszcze automatyzmów. Mieliśmy problem z egzekucją, czytaniem akcji, więc uprościliśmy grę. Próbowaliśmy atakować, rzucać trójki. I gdyby te trójki od Filipa czy Marcina wpadły, to myślę, że spotkanie byłoby rozstrzygnięte dużo wcześniej - komentował trener Kloziński.

Następne ligowe starcie Biofarm Basket Poznań stoczy na wyjeździe z drużyną Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Mecz ten odbędzie się w sobotę, 2 listopada w Kłodzku w ramach 7. kolejki 1 Ligi koszykówki mężczyzn.

W 8. kolejce Biofarm Basket będzie pauzował. Do Hali CityZen BBP powróci w sobotę, 9 listopada. Rywalem poznaniaków w meczu 9. kolejki będzie KS Księżak Łowicz. Start spotkania o godzinie 17:00.

Biofarm Basket Poznań - Polfarmex Kutno 83:75 (18:19, 25:17, 21:16, 19:23)

Biofarm Basket: Dawid Bręk 19, Mateusz Bręk 19, Flieger 10, Smorawiński 9 Fatz 9, Marek 8, Rutkowski 3, Struski 3, Marcin Tomaszewski 3, Kleszcz 0.

Polfarmex: Grochowski 18, Nowakowski 14, Majewski 14, Fiszer 11, Matyszkiewicz 8, Poznański 6, Krzywdziński 4.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce. Poznań mają ominąć
25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
24.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro