Polskie biegaczki wicemistrzyniami świata. Rewelacyjny czas zawodniczki AZS Poznań

Kobieca sztafeta 4 razy 400 metrów zdobyła w katarskim Doha srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw świata.

Polki pobiegły w składzie Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic i Patrycja Wyciszkiewicz. To właśnie ta ostatnia, reprezentująca AZS-OŚ Poznań, uzyskała najlepszy czas spośród naszych reprezentantek.

Urodzona w Śremie 25-latka biegła na drugiej zmianie i pokonała 400 metrów w 49,7 sekundy. To czwarty wynik całej rywalizacji i najlepszy wśród Polek.

Łączny czas Polek to 3:21.89, będący równocześnie nowym rekordem kraju. Wygrały Amerykanki (3:18.92), a brąz po dyskwalifikacji Jamajek przyznano Wielkiej Brytanii.

Dla Wyciszkiewicz to jeden z największych sukcesów w karierze. Rok temu wspólnie ze sztafetą 4x400 m była druga podczas halowych mistrzostw świata, ma na koncie również tytuły mistrzowskie w rywalizacji na poziomie mistrzostw Europy. Mostbet TR'de tüm popüler sporlar?n yan? s?ra oldukça orijinal baz? disiplinlerde çevrimiçi bahis oynayabilirsiniz. mostbet Bu durumlar?n her birinde, çal?şma aynas?na gidebilirsiniz.

Wcześniej srebro w rzucie młotem wywalczyła Joanna Fiodorow, również reprezentująca poznański AZS. W sumie Polacy zdobyli w Katarze 6 medali.