Reklama
Reklama

Kolejorz wygrał 4:0, ale trener nie był w pełni zadowolony

fot. Paweł Rosolski

W sobotni wieczór Lech Poznań pokonał 4:0 Wisłę Kraków.

Wydawałoby się, że po takim wyniku trener zwycięskiej drużyny powinien być w pełni zadowolony. Dariusz Żuraw zaczął jednak konferencję prasową od... szukania mankamentów. - Po takim wyniku pewnie powinienem wszystkich chwalić, ale nasza gra w pierwszej połowie do momentu strzelenia bramki nie wyglądała najlepiej. Zawodnicy mieli w głowach to, że od jakiegoś czasu tutaj nie wygraliśmy i za wszelką cenę nie chcieli stracić bramki, bo założenia były inne, mieliśmy wyjść troszeczkę wyżej. Na szczęście udało się strzelić gola i ta gra wyglądała już tak jakbyśmy sobie tego życzyli - mówił szkoleniowiec.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Trener Żuraw nie ukrywał, że po ostatnich porażkach przy Bułgarskiej zwycięstwo nad Wisłą miało ogromne znaczenie pod względem psychologicznym. - Wiedzieliśmy, że Wisła w pierwszej połowie gra bardzo intensywnie, a drugie są słabsze. W przerwie mówiłem, że musimy podkręcić tempo i robić wszystko, żeby strzelić drugą bramkę, potem doszły jeszcze dwie. Wysokie zwycięstwo, zawodnicy tego potrzebowali i teraz na naszym obiekcie będzie się grać już łatwiej - ocenił.

W kadrze Lecha zabrakło m.in. Pedro Tiby i Macieja Makuszewskiego. Okazało się, że doświadczeni zawodnicy mieli problemy zdrowotne. - Pedro miał naciągnięty mięsień. Nie chcieliśmy podejmować ryzyka, piłkarz jest już w treningu indywidualnym i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wejdzie na pełne obciążenia. Maciej w tygodniu upadł na bark, miał obrzęk, ale nie wykluczy to go na dłużej. Tymek Puchacz był brany pod uwagę, ale poczuł ból w mięśniu Achillesa. Thoma Rogne w przyszłym tygodniu ma badanie USG i jeśli nie wykaże ono nic złego to wróci do treningu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro