Reklama
Reklama

Lech - Wisła: wojewoda zamyka sektor gości na Stadionie Poznań. "Na pierwszym miejscu bezpieczeństwo mieszkańców"

fot. Michał Nadolski

W sobotnie popołudnie Lech Poznań podejmie przy Bułgarskiej Wisłę Kraków.

Jak się okazało, na mecz prawdopodobnie nie wejdą kibice gości. Wojewoda Zbigniew Hoffmann poinformował we wtorek o wszczęciu postępowania dotyczącego zamknięcia przeznaczonej dla nich części Stadionu Poznań.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Wojewoda tłumaczy, że decyzję poprzedziła analiza zachowań kibiców gości podczas meczu rezerw Lecha z Widzewem Łódź. Fani drużyny przyjezdnej mieli wówczas spalić flagę Kolejorza. Mecze rezerw są jednak rozgrywane we Wronkach, gdzie poziom zabezpieczenia jest zupełnie inny niż przy Bułgarskiej.

Wniosek w sprawie zamknięcia sektora gości przedstawił komendant wojewódzki policji.

- Z analiz przygotowanych przez policję wynika, że istnieje duże prawdopodobieństwo powtórzenia incydentów z wcześniejszych meczów Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Może to doprowadzić do zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego nie tylko na stadionie, ale i w mieście czy na szlakach komunikacyjnych. Przyjąłem stanowisko policji i uważam, że na pierwszym miejscu zawsze musimy stawiać bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego w tym przypadku wszcząłem postępowanie w sprawie zamknięcia sektora gości - mówił wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Według policji nawet używając wszystkich dostępnych sił i środków "należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia naruszeń porządku oraz ekscesów chuligańskich podczas przemieszczania się kibiców na i po meczu oraz w jego trakcie".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro