Warta Poznań pokonała Miedź Legnica! Bramka Łukasza Trałki

Warta Poznań po raz kolejny udowodniła, że jest czołową drużyną Fortuna 1 Ligi.

Zieloni na boisku w Grodzisku Wielkopolskim podejmowali Miedź Legnica, która jeszcze w zeszłym roku rywalizowała w ekstraklasie. Piłkarze Piotra Tworka byli faworytem, ale nie zmieniało to faktu, że czekała ich trudna przeprawa.

Tak rzeczywiście było, szczególnie w pierwszej fazie spotkania, kiedy lepiej prezentowali się goście. Zieloni zdołali jednak poukładać swoją grę i z czasem prezentowali się coraz lepiej, a w końcówce pierwszej połowy mogli nawet objąć prowadzenie, ale rzut karny zmarnował Janicki.

Po przerwie Warta konsekwentnie parła po bramkę, ale na trafienie trzeba było czekać aż do 83. minuty, kiedy Trałka wykorzystał podanie Kupczaka. Chwilę później było 2:0, a Miedź było stać już tylko na honorowe trafienie.

Warta zdobyła 23 punkty i po 11 kolejkach prowadzi w tabeli. Również 23 pkt. zgromadził Radomiak Radom, a trzeci Stomil Olsztyn ma 20 pkt.

Warta Poznań - Miedź Legnica 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Trałka (83.), 2:0 A. Laskowski (85.), 2:1 Ojamaa (89.)

Warta: Lis - Grobelny, Kieliba, Ławniczak Ż, Fiedosewicz - Kupczak Ż, Trałka - Rybicki, Janicki (89. Kiklaisz), Jakóbowski (70. Napołow) - Jaroch (82. A. Laskowski).

Widzów: 1288.